П`ятниця, 20.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Черкащини [358]
Новини України [193]
Актуально [53]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Прибирати вулиці міста повинні
Всього відповідей: 82

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Україна » Новини Черкащини

В Україні подорожчають пральні порошки та миючі засоби. Проте - стануть безпечними
Незабаром в Україні заборонять більшість засобів гігієни - Міністерство екології та природних ресурсів ініціює заборону ввезення в Україну побутових миючих засобів на основі фосфатів. Найближчим часом парламент має розглянути відповідний законопроект, підготовлений Мінекології. У перспективі – повна заборона на законодавчому рівні їх використання в Україні. Наша країна може приєднатися до ряду провідних європейських країн, де вже введено таку заборону – через негативний вплив фосфатів у засобах гігієни на здоров'я й довкілля. Про це йшлося під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

– Очисні споруди, збудовані десятки років тому,  не розраховані на сучасні  навантаження – і уже не справляються із переробкою усіх забруднених стічних вод. Потрапляючи зі стоками до водойм, фосфати негативно впливають на стан довкілля, - констатувала менеджер із корпоративних зв’язків ТОВ «Емвей Україна» Олена Якимчук. - У результаті потрапляння у воду всього 1 грама фосфатів з’являється 10 кг синьо-зелених водоростей - саме тому у останні роки Дніпро постійно «цвіте». Водорості активно поглинають кисень, що призводить до кисневого голодування всього живого у цій воді: гине риба, гине сама річка. Зверніть увагу - улітку видимість у Дніпрі зараз складає до 3 метрів – при нормі не менше 5 метрів.

- Останнім часом Дніпро у межах Черкас починає «цвісти» дуже рано: якщо раніше «цвітіння» починалося із серпня, то тепер – уже із червня. Картина раннього «цвітіння» повторюється останні 10 років, коли ми дійсно почали використовувати значно більше хімічних засобів гігієни, - зазначила завідуюча відділенням комунальної гігієни ДЗ «Черкаська міська СЕС» Ніна Іванівна Єгольнікова. - За останній час промисловість Черкас не дає стільки скидів, як колись – і 80% сьогодні становлять побутові стоки. Всім відомо, що для підживлення рослин у сільському господарстві використовуються саме фосфатні добрива. Потрапляючи у воду, фосфати діють як ті ж добрива - для росту водоростей, і особливо це небезпечно для малих річок. Оскільки фосфати негативно впливають на мікроорганізми, за допомогою яких відбувається очищення стічних вод, то процес очищення стоків відбувається із порушенням. Важливо, що саме цю воду ми потім зазвичай і п’ємо. Санепідслужба проводить постійний моніторинг стану річкової води: протягом року вода досліджується на вміст хімічних та мікробіологічних показників, різних компонентів, зокрема – і фосфатів та поверхнево-активних речовин, що входять до складу миючих засобів. Цьогоріч вода у Дніпрі за мікробіологічними показниками не перевищувала гранично допустимих концентрацій, проте показники були на межі.

Процент утримання фосфатів у засобах гігієни, які ми купуємо, дійсно великий – вони потрібні, щоб полегшити процес прання. Проте, після прання активні речовини можуть остаточно не вимиватися і залишатися на випраних речах. Постійний контакт шкіри із такими речовинами як фосфати, здатен призвести навіть до розвитку онкозахворювань. Сьогодні ж кожна домогосподарка намагається прати економічною пральною машиною: використовується менше води, процес прання проходить у холодній воді. Проте, для остаточного вимивання фосфатів після прання із тканин  необхідно не менше 10 полоскань у гарячій воді. Особливо – хочу наголосити – це стосується нижньої білизни, що безпосередньо контактує зі шкірою. Тому хочу дати пораду - прати такі речі принаймні речовинами, не здатними викликати подразнення та алергії (сьогодні господині незаслужено забули про перевірені поколіннями ефективні природні засоби для прання – такі, як, наприклад, гірчиця). Також, рекомендую мамам обов’язково звертати увагу на вміст порошків, які використовуються для прання дитячих речей. Особливо – зважаючи на те, що виробник може подавати неповну інформацію про склад засобу. Щонайменше – треба вимагати висновок державної санітарно-екологічної експертизи.

- Солі фосфору та поверхнево активні речовини (синтетичні мила, продукти переробки нафти) «відповідають» за миючі якості засобів гігієни – і, водночас, за негативний вплив на здоров'я й довкілля, - констатувала президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр», співзасновник інтернет-магазину www.eco-tovar.com.ua Олена Литвинова. - Що вищий вміст ПАР, тим дієвіший пральний порошок, але – тим більша його кількість залишається на випраному одязі, тим більший його вплив на організм, а, оскільки засобами гігієни користуємось постійно, тож, йдеться і про ефект накопичення. Токсичні властивості ПАР в порошках значно підсилюють фосфатні добавки, що сприяють більш інтенсивному прониканню їх через шкіру. Коли ми вивчали питання – що власне і спонукало до відкриття інтернет-магазину www.eco-tovar.com.ua (створення можливості для черкащан купувати  екотовари) – були шоковані різницею між європейськими та українськими вимогами та стандартами до засобів гігієни. У багатьох країнах фосфатні засоби заборонені взагалі – вони не виробляються і не продаються, або ж виробляються лише для експорту, в тому числі – і в Україну. В ряді країн жорстко регламентовано процент вмісту фосфатів – 3-5%, у нас же вміст фосфатів у поширених засобах гігієни складає від 15 до 40%. До 90% українського ринку засобів гігієни складають саме миючі засоби на основі фосфатів. Така глобальність шкоди для здоров’я нації та її майбутнього стала дуже неприємним відкриттям.  Україна щороку використовує до півмільйона тонн самих лише пральних засобів, більшість з яких містить максимальні дози фосфатів. Щодня ми контактуємо зі шкідливими речовинами – ми носимо на собі (у вигляді залишку прального порошку на одязі), їмо (у вигляді решток миючого засобу на посуді).

Оскільки питання безпеки хімічних засобів в Україні сьогодні постало надзвичайно гостро - виробники починають застосовувати маркетингові ходи: користуючись знову ж, відсутністю суворого контролю і жорстких вимог до зазначень вмісту продукції на етикетках – на пральних порошках можна все частіше зустріти слово «фосфанати» замість «фосфати». Це також дозволяє уникнути прямих звинувачень – проте синьо-зеленим водоростям, наприклад, все одно, яким словом називається потужний стимулятор їх росту.

На сьогодні нешкідливі, нефосфатні засоби на черкаському ринку поки що представлені дуже мало. Зазвичай, їх виробляють невеликі, поки не досить відомі компанії, продукція яких продається у невеличких екомагазинах. А переважно це окремі полиці в ряду інших, фосфатних, засобів гігієни. І оскільки для наших господарок пріоритетом залишається ціна, обирають вони у цих рядах товарів саме дешеві фосфатні варіанти.

…Маю сподівання, що Україна нарешті вступить до ряду цивілізованих держав, які турбуються про стан довкілля і здоров’я своїх громадян. Законопроект про заборону фосфатних засобів парламент має розглянути найближчим часом, проте процес його реалізації навряд чи буде дуже швидким:  виробники, що вкладають величезні кошти у виробництво та рекламне просування фосфатних засобів гігієни – шкідливих, але дешевих і повсюди  доступних – мають серйозне лоббі і закон не буде прийнято так безболісно. Тому людям сьогодні надзвичайно важливо самим свідомо обирати те, що корисне для їх здоров’я та оточуючого їх світу.

- На які характеристики засобу гігієни варто орієнтуватись споживачу у своєму виборі? Екологічна продукція передовсім складається із  натуральних компонентів, є безпечною для людини та довкілля, є біорозчинною (піддається руйнації – розкладанню до найпростіших речовин - під впливом природних факторів, не завдаючи шкоду довкіллю), концентрованою (має велику кількість активних речовин у одиниці маси), сертифікованою третіми сторонами (визнання безпечності та екологічності продукції компанії з боку організацій, що здійснюють контроль у сфері захисту споживачів), - зазначила менеджер із корпоративних зв’язків ТОВ «Емвей Україна» Олена Якимчук.

Серед українських господинь побутує міф, що засіб може бути або ефективним, або безпечним. Насправді це не так. Досі фосфати дійсно залишались єдиним дієвим способом досягти ефективності прання. Сьогодні ж технології дозволяють не використовувати фосфати – і отримувати такий же ефект від використання засобу гігієни. Із досвіду компанії, що понад 50 років проводить власні наукові розробки для випуску екологічної і водночас – ефективної - продукції, замість складників на основі нафти у виробництві засобів гігієни можна використовувати природну сировину, отриману із кокоса, плодів цитрусових, мінеральних речовин.

Хоча нефосфатні засоби дещо дорожчі, проте - завдяки більшій концентрації - у використанні засобу вистачає на довше: концентровані засоби утримують більшу частку активних компонентів замість зайвих домішок - наповнювачів чи води. Тому і засобу вистачає на довший час – крім того, концентрований засіб можна розводити або ж використовувати в первинному вигляді для усунення більших забруднень. Крім явної користі для споживача (більший ефект за менші гроші, економія), концентровані засоби – це турбота про довкілля: менше пластикової упаковки, менше забруднення від загазованості автомобільними викидами у ході доставки більшої кількості засобів, які закінчуються швидше, до місця їх  продажу. Ви уявіть - цього літа «Емвей Україна» (150 черкаських активістів та їх родини), провівши акцію громадської ініціативи у Черкасах «За чисте Дніпро!», дістали та вивезли із дна водоймища та прилеглих територій 1,5 тони побутового сміття – пластику та інших відходів, які не розкладаються.

Випускаючи нову продукцію, компанія «Емвей Україна» провела всеукраїнське дослідження «Безпечність та екологічність засобів для догляду за оселею» - аби дізнатись, якими критеріями українські господині керуються при виборі засобів гігієни для дому. У результаті, з’ясувалось, що головним критерієм при виборі засобів догляду за домом є ефективність засобу та його ціна. Безпека для рук, шкіри, дихальних шляхів займає за важливістю третє місце. Навіть безпека для дітей, домашніх тварин, дому загалом займає у градації критеріїв вибору засобу гігієни передостаннє місце, безпека для довкілля як критерій вибору взагалі не фігурує. Тут хочеться зазначити, що отруєння засобами побутової хімії входить до топ-п’ять ризиків дитячих побутових травм у Європі.

Такий підхід до вибору засобів гігієни можна порівняти з тим, якби ми купували найдешевшу ковбасу без огляду на її якість.

Повторне запитання про критерії вибору засобів гігієни - але вже із підказкою для учасників («Чи вважаєте Ви такий фактор важливим і наскільки?») – дещо змінило картину: на першому місці залишилася ефективність засобу, за нею - безпека для користувача засобу, і потім – ціна та безпека для оточуючих і дому. Безпека для довкілля отримала  11 із 16 позицій.

Тут важливо зазначити: не лише компанія-виробник, але й кожен споживач може впливати на світ, у якому ми живемо, на стан довкілля – голосуючи своїм вибором. Прикро, але, якщо у прогресивних країнах  люди думають по те, у якому світі житимуть їхні внуки, то українці більше схильні жити одним днем. Наша компанія постійно проводить просвітницькі компанії, з метою захисту споживачів, інформування їх про екологічні товари, допомоги у виборі - не обов’язково нашої продукції – нехай це буде інша, але така ж екологічна та безпечна. На багатьох ринках споживачі дійсно реально впливають гаманцем на відповідальність діяльність компаній-виробників перед споживачами.

Важливо, що учасники дослідження все ж заявили про готовність доплачувати за товари для дому, які  є безпечними для людини і довкілля: оскільки всі ми розуміємо, що екологічні засоби завжди будуть дорожчими – для їх розробки компаніям потрібно витрачати кошти на проведення наукових досліджень, розробку нових технологій.

Що може зробити кожна екологічно свідома людина? Екоповедінка споживача – це відмова від засобів гігієни, що утримують фосфати і ПАР, створені на основі нафти та використання біорозчинних засобів, використання концентрованих  засобів гігієни (економія води, яка використовується у виробництві більш розведених засобів гігієни) та зниження температури прання (економія як електроенергії, так і власних коштів), загалом економне використання води та електроенергії (використання енергозберігаючих ламп, перехід на душ замість ванни).


Оксана Савіцька (Прядко)
керівник прес-клубу
(098) 482-89-79

Черкаський прес-клуб реформ
бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312
e-mail: opryadko@bigmir.net
http://cherkasy.cure.org.ua
Категорія: Новини Черкащини | Додав: Адмін (22.01.2012)
Переглядів: 1971 | Теги: Порошок, Фосфати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  Подхожу к станции метро "Ботанический сад" и вижу бабку, торгующую пирожками. Вообще-то, я весьма скептически отношусь к такой еде, но есть хочется. Покупаю пирожок, пробую - пирожок просто объеденье! Стоит еще купить, на работу отнести. Подхожу к бабке:
  - Еще четыре пирожка, пожалуйста.
  Она смотрит на меня долгим, пронзительным и весьма осмысленным взглядом.
  - Послушай, милок, если ты закажешь десять пирожков, то я предоставлю тебе дисконт 10%, и ты сможешь купить одиннадцать!
  Естественно, купил - таких бабок готов всю жизнь поддерживать!

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 11
  Гостей: 11
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018