Неділя, 22.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Черкащини [358]
Новини України [193]
Актуально [53]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Чи хотіли б Ви допомогти сайту фінансово?
Всього відповідей: 102

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Україна » Новини Черкащини

Стартувала вступна кампанія - 2011
Перші враження керівництва черкаських вузів про перші тижні подання документів, особливості нинішньої вступної кампанії стали відомими під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

За словами завідуючої сектором вищої освіти та науки Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА Ольги Фурман, вступна кампанія в області почалася динамічно, без порушень. «На відміну від минулого року, триватиме вона цілий місяць, - констатувала Ольга Фурман. - Стосовно головних новацій вступної кампанії-2011, то цьогоріч вперше дозволяється подавати сертифікати із 2008 року по 2011 включно – на розсуд самого  абітурієнта: він може подати сертифікат з української мови за 2008 рік, якщо саме той засвідчує високий рівень його знань. Подавати документи, як і торік, можна відразу до п'яти вузів, на три спеціальності в кожному з них. Мінімальний бал сертифіката також залишився незмінним - 124, однак на деякі спеціальності на розсуд вузу він може становити і 170. Абітурієнту потрібно буде подати сертифікати ЗНО з трьох предметів, сертифікат з української мови та літератури залишається обов’язковим при вступі на будь-яку спеціальність. Інші два конкурсні предмети, на відміну від минулого  року, визначені у спеціальному додатку до умов вступу. Як і торік, до балів зовнішнього незалежного оцінювання додаватиметься середній бал шкільного атестату перерахований за 200-бальною шкалою. Цьогорічним нововведенням є нарахування додаткових балів за особливі успіхи у навчанні та за закінчення факультетів довузівської підготовки.

Завдяки змінам правил вступу, цьогорічна вступна кампанія на Черкащині іде відкрито, ефективно. Але нас турбує кількість абітурієнтів, яка стане студентами. Якщо торік в області було 14558 випускників-одинадцятикласників, то цьогоріч – лише 6 тисяч, на 43 % менше, ніж торік».

- Недостатня кількість абітурієнтів цьогоріч є справді відчутною. Ми бачимо, що цього року ми справді не маємо конкурсу на перші курси, бо на спеціаліста і на магістра у нас існує конкурс, - констатувала ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова. - В коледжі нашого університету уже виконано 50% ліцензійного обсягу прийому – сьогодні і випускники, і їх батьки розуміють необхідність отримувати спеціальність, освіту, знання якомога раніше. Ті, хто планують стати молодшими спеціалістами, обирають комерційну діяльність, автомобільну справу, різноманітні економічні спеціальності. Вищу освіту хочуть отримувати переважно за юридичними напрямками, затребуваним продовжує залишатися дизайн. Приблизно чверть заяв на продовження навчання на рівень магістра, ми отримали від студентів інших вузів, решту – від наших студентів, що вивчилися на бакалаврів і хочуть продовжувати освіту.

Стосовно можливості потрапляння до вузів – завдяки цьогорічній нестачі абітурієнтів – «слабших» випускників, то Наталя Казарінова зауважила, що перешкодою цьому є бали за результатами тестування – маючи нижчі за встановлені для вступу бали (124, як і торік),  абітурієнт не зможе потрапити до вузу. «Щодо тестування, то там із профільних предметів повинен бути високий бал, без цього ми не маємо права приймати на навчання», - зазначила Наталя Казарінова. – Але проблема конкурсу — вона багатопланова. Наскільки «якісні» студенти вступають до університетів? І наскільки якісне навчання пропонують їм університети? Я розумію, що тут є плюс у тому, що такі явища виявляють слабких, вони показують, хто сьогодні недостатньо працював, і хто не може надавати якісні послуги і конкурувати на ринку освіти. Бо за кожним вищим навчальним закладом стоять свої досягнення».

За словами Наталі Казарінової, «у перші дні вступної кампанії ми відчували  деякі проблеми із роботою системи «Електронний вступ-2011», але наразі все працює бездоганно. Із понад 500 заяв, які ми прийняли, 11 було подано у електронному вигляді – переважно, із віддалених міст. Проте люди все одно телефонували нам особисто, хвилювалися».

- Нестача абітурієнтів є головною тенденцією нинішньої вступної кампанії, її відчувають вузи всіх рівнів. Щоб вирішити для свого закладу цю проблему, ми проводили потужну профорієнтаційну роботу серед майбутніх випускників – не лише у Черкаській, а й у Полтавській, Вінницькій, Кіровоградській областях, - констатувала заступник директора Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу Надія Присяжна. - У перший же день подачі документів ми прийняли відразу 59 заяв, через тиждень їх було 180. Ліцензований обсяг прийому випускників 9 класів ми наразі виконуємо на 50%, 11 класів – на 85%. За нашими прогнозами, загалом, цьогоріч вдасться забезпечити  80% ліцензованого обсягу прийому.

Якщо торік до коледжу вступало порівну міських і сільських випускників, то цьогоріч спостерігаємо превалювання саме випускників сільських шкіл. Переважну більшість заяв подано на «правознавство», «фінанси і кредит», «товарознавство і комерційну діяльність» (зокрема – «товарознавство у митній справі»). Позитивна тенденція – цьогоріч ми спостерігаємо, що середній якісний бал документів абітурієнтів є вищим, ніж у минулі роки.

– Зміни до правил вступу покращують і полегшують проведення вступної кампанії, - зазначив ректор Черкаського державного технологічного університету Юрій Лега. - Проте надана абітурієнтам можливість подавати заяви відразу до кількох вузів, на кілька спеціальностей ускладнює можливість прийняття керівництвом вузів  оперативних рішень під час вступної кампанії. Тому ми – у нашому університеті – орієнтуємось на подані оригінали документів, визначаючи потенційну кількість нинішніх вступників. Наразі на 50% місць держзамовлення оригінали документів уже прийнято. Держзамовлення цьогоріч зменшилось – із 520 (торік) до 310 (на денну форму), із 168 до 114 (на заочну). На наше прохання, виділено також 87 бюджетних місць на скорочену форму навчання – для випускників коледжів, технікумів. З роками вона набирає все більшої популярності - до нас іде молодь з Київської, Полтавської, Кіровоградської областей.

Абітурієнти ЧДТУ обирають передовсім економічні спеціальності, користуються попитом туризм і ресторанно-готельна справа, міжнародна економіка та прикладна лінгвістика.

Стосовно електронної системи вступу, то Юрій Лега вбачає набуття поширення користування нею у майбутньому (наразі таким чином до ЧДТУ було подано лише 60 комплектів документів) – «це як електронна картка платежу, вона зручна, але треба навчитися і звикнути нею користуватися».


Оксана Савіцька
керівник прес-клубу
(098) 482-89-79

Черкаський прес-клуб реформ
бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312
e-mail: opryadko@bigmir.net
http://cherkasy.cure.org.ua
Категорія: Новини Черкащини | Додав: Адмін (15.07.2011)
Переглядів: 1055 | Теги: абітурієнт, вуз, вступ, випускник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  По статистике, самая популярная мужская смска - "Я тебя тоже".

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018