Середа, 25.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Черкащини [358]
Новини України [193]
Актуально [53]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Чи потрібен у Христинівці Інтернет-магазин?
Всього відповідей: 94

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Україна » Новини Черкащини

Перенавчання дає можливість отримати роботу 90% безробітних
Наразі саме перенавчання є реальною можливістю вибитися із щільних рядів десятків тисяч безробітних Черкащини. Із початку року майже 5 тисяч черкащан скористались можливістю за державний кошт змінити професію на більш практичну, потрібну ринку. За направленням служби зайнятості педагоги йдуть перенавчатись на манікюрниць, а держслужбовці стають перукарками. Перебирати нічого: сьогодні на 1 вакансію в області претендує 26 осіб. Про це експерти сфери праці та перенавчання розповідали під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

- Сьогодні в області перенавчають за 55 професіями, у 750 профільних організаціях та навчальних закладах, з якими державна служба зайнятості уклала угоди про підготовку безробітних, - констатував заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської ОДА Микола Ткаченко. - Переважно, перенавчають робітничим професіям. Для осіб з вищою освітою пропонуються курси підвищення кваліфікації (менеджер малого бізнесу, маркетинг, організація бізнесу, управління фінансами, менеджер страхової справи). Цьогоріч число безробітних, що перенавчаються і підвищують кваліфікацію чи отримують інші спеціальності, щоб отримати роботу, зросло на 21,6%. Якщо за 5 місяців минулого року перенавчання пройшло 3995 безробітних, то цьогоріч, також за 5 місяців – уже 4856 осіб. Отримати роботу вдається 90% тих, хто пройшов перенавчання.

Число безробітних, зареєстрованих центрами зайнятості на початок року (25,8 тисяч осіб), на початок червня зменшилось до 23,9 тисяч. Ця цифра була би меншою, за словами Миколи Ткаченка, якби не підприємці, що масово припиняли свою діяльність і реєструвалися безробітними. З початку року підприємницьку діяльність припинили від 3,4 до 3,8 (за даними різних офіційних джерел) тисяч черкащан.

Лише 288 працівників були потрібні роботодавцям на початок року, а на початок червня вони заявили вже 917 вакансій. Але ж, зважаючи на число безробітних, це по 26 осіб на 1 вакансію! І це – лише середнє число по області, бо у Золотоноші на 1 вакансію взагалі претендує 423 особи, у Ватутіному – 200, у Христинівському районі – 178, у Драбівському – 102. По Україні на 1 вакансію претендують в середньому 5 осіб.

Микола Ткаченко зазначив, що сьогодні безробітних беруться перенавчати – щоправда, за їхній же кошт – приватні кадрові агенції, які обіцяють навчанню нібито за найбільш затребуваними спеціальностями. Проте, ні менеджер із туризму і готельного бізнесу, ні офіс-менеджер, ні секретар-діловод сьогодні кадровому ринку регіону непотрібні, а за курси люди платять із власної кишені чималі гроші. Наприклад, всього за 1 місяць навчання на курсах «менеджер із продажу» безробітний повинен заплатити 599 грн.

Разом з тим, професійно організоване перенавчання за затребуваними спеціальностями дає можливість отримати роботу 90% тих, хто його пройшов, - констатував Микола Ткаченко.

Із цим погоджуються керівники навчальних закладів області, де за направленнями державної служби зайнятості проходять навчання безробітні.

- Наш університет одним із перших в регіоні почав пропонувати можливості перенавчання – це було у 90-і роки, коли для багатьох людей стало нагальним питання зміни неактуальної професії, а країні катастрофічно не вистачало фахівців економічних спеціальностей, - констатувала ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова. - Наразі у нас діє Інститут міжнародної та післядипломної освіти, навчання здійснюється переважно за економічними спеціальностями – економіка, бухгалтерський облік, менеджмент організацій.

Хто переважно проходить перепідготовку? Фахівці вузьких спеціальностей – наприклад, перекладачі, які зрозуміли, що сьогодні суто перекладачів вистачає, і потрібна якась супутня спеціальність (економіка або менеджмент), а також фахівці, що досить давно здобули освіту і хочуть підвищити свою кваліфікацію за спеціальністю, вдосконалити знання або здобути додаткові, щоб відповідати сучасним вимогам ринку праці.

На перенавчання за робітничими спеціальностями безробітних черкащан служба зайнятості направляє до Центру курсової підготовки університету, який проводить навчання за професіями перукаря, манікюрниці, обліковця з реєстрації бухгалтерських даних. Для навчання перукарському мистецтву, стилістиці, візажу та манікюрній справі обладнано справжній салон, протягом навчання учні відвідують семінари провідних професійно-косметичних фірм, беруть участь у змаганнях за столичні кубки та можуть довести свою майстерність на чемпіонатах України з перукарського мистецтва. СУЕМ було нагороджено за високу професійну підготовку випускників в галузі перукарського мистецтва, а випускники курсів перемагали на міжнародних конкурсах та чемпіонаті України з перукарського мистецтва.

- Всі 100% випускниць наших курсів отримують роботу, - зазначив директор Інституту міжнародної та післядипломної освіти Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Сергій Савченко. - Наприкінці кожного випуску ми проводимо «Фестиваль зачісок», на який запрошуємо потенційних роботодавців для наших випускниць. Уже 10 років поспіль ми проводимо водночас і яскраве свято (кожна випускниця отримує модель, яку готує для участі у  святковому показі, який оцінює журі), і ярмарок вакансій (оцінку здійснюють керівники перукарень і салонів міста та області).

- За направленнями центрів зайнятості ми навчаємо професіям кухарів, кондитерів, офіціантів, барменів, продавців, секретарів, операторів комп'ютерного набору, а також проводимо курси підвищення кваліфікації «інформаційні технології в бухгалтерському обліку», «менеджер страхової справи», «менеджер малого бізнесу – підприємець», - розповів директор Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу Микола Зажирко. - Найчастіше навчання проходять жінки, абсолютно різного віку, що мають середню спеціальну і вищу освіти, переважно - за спеціальністю кухаря чи продавця.

Оскільки навчальні групи формуються на вимогу роботодавців, під час загострення ситуації на ринку праці, з центрів зайнятості на навчання почали направляти значно менше людей, - зазначив Микола Зажирко. - Сьогодні роботодавці починають шкодувати грошей на підвищення шансів отримати слухачами курсів кращу роботу. Якщо у 2007-2008 навчальному році коледж підготував і підвищив кваліфікацію 257 осіб, то за 2010-2011 навчальний рік - 86 осіб, майже втричі менше порівняно з минулими роками. Якщо за 2007-2008 навчальний рік на курсах підвищення кваліфікації коледж підготував 153 осіб, то за цей навчальний рік – лише 58 менеджерів страхової справи для СК «Еталон» (всі вони отримали роботу) та 28 осіб за спеціальністю «інформаційні технології в бухгалтерському обліку» для ТОВ «Експотрейд-Черкаси».


Оксана Савіцька
керівник прес-клубу
(098) 482-89-79

Черкаський прес-клуб реформ
бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312
e-mail: opryadko@bigmir.net
Категорія: Новини Черкащини | Додав: Адмін (04.07.2011)
Переглядів: 1114 | Теги: робота, навчання, перенавчання, професія, безробіття, безробітний | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  Антивирусная программа:
  Внимание обнаружен вирус!!! Че делать?
  - Вылечить;
  - Переместить;
  - Удалить;
  - Игнорировать;
  - Послать другу!

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018