Вівторок, 22.05.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Черкащини [358]
Новини України [193]
Актуально [53]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Чи потрібен такий сайт
Всього відповідей: 219

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Україна » Новини Черкащини

Незважаючи на впровадження європротоколу, фахівці радять Черкаським водіям, як і раніше, викликати ДАІ
«Плюсами» та «мінусами» нещодавно  впровадженого європротоколу – для водіїв та інших учасників процесу – черкаські автоексперти поділилися під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

Як відомо, із 19 вересня набув чинності закон  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дорожньо-транспортні пригоди і виплати страхового відшкодування", що передбачає оформлення ДТП без виїзду ДАІ з оформленням європротоколу – у випадках, якщо у ДТП немає постраждалих, а обидва водії однаково оцінюють обставини і причини аварії (стосовно вини одного із них), не перебувають у стані сп'яніння або під дією медпрепаратів та мають поліси обов'язкового страхування цивільної і правової відповідальності, а сума заподіяного у ДТП збитку не перевищує  максимально допустимої суми (на сьогодні ще не встановленої). За інших обставин (а також за бажанням водіїв) вони так само можуть викликати на місце пригоди ДАІ. І страхові компанії так само повинні будуть приймати від водіїв як бланки європротоколів, так і звичайні заяви, підкріплені довідками про ДТП із ДАІ. Європротокол являє собою спеціальний бланк, український варіант якого ідентичний запровадженому для всієї  Європи. Європротоколи водії отримуватимуть у страхових компаніях безкоштовно при укладенні договору страхування відповідальності автовласника – і використавши бланк європротоколу, водій повторно зможе отримати  його у своїй страховій компанії.

За словами директора черкаської філії  АСК «ІНГО Україна» Наталі Нефедової, із впровадженням європротоколу пов’язані деякі зміни у автострахуванні. Водії отримали можливість вибору страхової компанії, що компенсуватиме  збитки. До запровадження цієї спрощеної схеми урегулювання ДТП, виплати проводилися компанією, поліс якої був у винуватця ДТП. Наразі потерпілий має право обирати компанію, що виплачуватиме збитки – звісно, для компанії, що має багато клієнтів, які їй довіряють, це може обернутися зростанням виплат. Крім того, водії також можуть обирати і зазначати при страхуванні той період часу, коли  авто експлуатуватися не буде. Це дуже зручно для людей похилого віку, що можуть використовувати машину лише влітку, для виїздів на дачу. Однак, якщо авто потрапить у ДТП протягом періоду, зазначеного як «не використовуваний», страхова компанія має право зменшити страхове відшкодування. Так само вона має право  зменшити відшкодування (на 50%), якщо водій - у заяві, що є обов’язковим додатковим документом до полісу обов’язкового страхування відповідальності власників транспортних засобів - неправильно зазначив свій стаж за кермом.

До «мінусів» європротоколу для водіїв Наталя Нефедова віднесла момент неможливості отримання винуватцем ДТП компенсації збитків, якщо він застрахований по КАСКО. Європротокол позбавляє водія такої можливості, оскільки у багатьох страхових компаніях діє умова – при настанні ДТП застрахований має викликати ДАІ.

- Однак, наша компанія до умов страхування умови КАСКО вводить опцію можливості отримання страхового відшкодування без довідки ДАІ у сумі до 10 тисяч гривень, - констатувала директор черкаської філії  АСК «ІНГО Україна» Наталя Нефедова.

До явних «мінусів» європротоколу експерт також віднесла часові обмеження для його заповнення – 30 хвилин, у які, на думку фахівця, складно буде «вкластись» людям, що після ДТП зазвичай перебувають у шоковому стані. Цього часу може вистачити лише на детальне знайомство з європротоколом та інструкціями для його заповнення – однак, аж ніяк – для проведення необхідних замірів та складення детального плану ДПТ, як це передбачає європротокол. На думку Наталі Нефедової, наразі водіям все ж краще звертатись до компетентних фахівців. Тут теж існує проблема – оскільки не всі незалежні сервісні компанії встигли до запровадження європротоколу  провести навчання своїх аварійних комісарів, що виїжджають на місця ДТП. Відтак, складно буде і водіям, і страховим компаніям, що так само не завжди зможуть скористатися послугами аварійних комісарів при визначенні розмірів шкоди від ДТП. «Страховики» очікують хвилі шахрайств з боку водіїв – особливо, враховуючи отриману ними нещодавно можливість не надавати  доказів справного стану авто для укладення договору страхування.

- Такі випадки часто можливо виявити, але неможливо довести. Зважаючи на менталітет наших водіїв, думаю, на початку запровадження європротоколу шахрайства будуть досить поширеними, - констатувала Наталя Нефедова.

- Європротокол покладає велику відповідальність на водіїв. Можливі помилки, які потім обернуться невиплатою. Такі важливі нюанси, як взяти телефони свідків та сфотографувати місце ДТП - ми навчаємо своїх агентів докладно пояснювати їх водіям, щоб убезпечити від помилок при заповненні європротоколу, - пояснила директор черкаської обласної дирекції ПАТ «СК«УНІКА» Людмила Костюченко. Вона нагадала також, що відтепер водії можуть розраховувати лише на один із трьох,  раніше існуючих, типів договорів страхування обов’язкової цивільної відповідальності водіїв транспортних засобів – це перший тип полісів, на один певний автомобіль і будь-якого водія.  

- Оскільки збережено лише один тип полісу, для водіїв, що обрали свого часу дешевший тип поліса (наприклад, третій), ціна страхування дещо зросте. Ми рекомендуємо страхувальникам переукладати договори страхування громадянсько-правової відповідальності автовласників на нових умовах, - констатувала директор черкаської філії ПАТ «СК«Перша» Людмила Пономар. - Це дозволить автовласникам уникнути непорозумінь в разі виникнення ДТП, а нам - скоріше перейти на прогресивнішу систему врегулювання для всіх страхувальників.

Стосовно європротоколу, то Людмила Пономар зазначила, що до 80% усіх ДТП, як правило, «легкі» - в них не травмуються люди, а матеріальний збиток незначний і стосується лише авто. І в більшості європейських країн такі ДТП давно вже знаходяться у сфері інтересів не дорожньої поліції, а суто страхових компаній.

- Разом з тим, досі залишається не затвердженою сума граничних виплат по європротоколу.  Моторно-транспортне бюро рекомендувало Держфінпослуг встановити ліміт у 10 тис. грн. - саме такий збиток сьогодні завдається авто у 77% всіх ДТП, - зазначила Людмила Пономар. - Проект документу «Про затвердження максимальних розмірів страхових виплат за шкоду, заподіяну майну постраждалих, у випадку  оформлення документів при ДТП без участі уповноважених співробітників ДАІ» обнародуваний на сайті регулятора для громадського обговорення. Протягом місяця комісія чекає отримання пропозицій і зауважень до нього. Після цього документ буде схвалено і направлено на реєстрацію до Міністерства юстиції, що триватиме до 30 днів. Відтак, максимальна сума виплати страхового відшкодування з використанням «європротоколу» має з’явитися не раніше кінця листопада. Тож, до затвердження граничної суми виплат Моторно-транспортне бюро радить водіям оформляти ДТП у звичний спосіб.  До того ж, у багатьох страхових компаній (це не стосується нашої та інших великих компаній) до сьогодні ще немає бланків  європротоколів.

За словами Людмили Пономар, страховим компаніям доведеться витрачати більше часу на розгляд обставин ДТП - але в цілому, терміни врегулювання у справах, які будуть оформлятися через європротокол, повинні скоротитися, оскільки раніше страхові компанії часто проводили виплати після рішення суду. Але при цьому виросте і частота збитків - оскільки раніше у приблизно 20% випадків збитки не заявлялися «страховикам» (усі проблеми ДТП вирішувалися на місці за допомогою готівки), наразі ж ці збитки будуть врегулюватися як страхові випадки.

На думку Людмили Пономар, загалом, введення європротоколу має на меті полегшити життя автомобілістам, яких в Україні близько 10 мільйонів  - це величезна кількість людей. При введенні в дію будь-яких новин завжди потрібний час, щоб про них дізнавалися, звикали і навчилися користуватися. Відтак, і європротокол також «запрацює» на повну потужність – однак, не раніше 2013 року. Лише до цього часу механізм буде «обкатаний» на рівні страхових компаній, а бланками будуть забезпечені всі, без виключення, водії.

З цією думкою погодився і  директор дилерського центру Renault Trucks ТОВ «Трак-Авторитет» Максим Максименков.

- Впровадження європротоколу в цілому є прогресивним кроком. Передовсім, це добре для великих міст – швидке оформлення ДТП не створює пробок, - вважає Максим Максименков. - До того ж, винуватець ДТП може уникнути штрафу та позбавлення прав. Однак, погоджуючись на вживання європротоколу, можна помилитися і невірно оцінити розмір пошкоджень. Наше підприємство першим у Черкасах почало здійснювати комплексний автосервіс, переважно – комерційної техніки. І, з досвіду нашої роботи, можна із впевненістю стверджувати: врахувати всі нюанси завданого збитку почасти не може навіть аварійний комісар. Не всі водії є фахівцями автосправи, тому будуть не в змозі кваліфіковано визначити величину шкоди, завданої у ДТП. Багато наслідків ДТП можливо виявити не на місці аварії, а  лише при детальному огляді авто кваліфікованим майстром СТО. Як приклад – «на вигляд», в ДТП у авто може бути пом'ятий лише бампер, а насправді  - пошкоджено і дорогу деталь в блоці управління. І власнику доведеться або доплачувати з власної кишені, або спробувати вимагати цю суму з винуватця ДТП. Крім того, 10 тис. грн. на один автомобіль – як на мене, цього замало для граничної суми відшкодування збитків: стільки коштує лише бампер дорогої іномарки.

Загалом, Максим Максименков прогнозує багато помилок з боку водіїв при складанні європротоколу. А також – сплеск шахрайських дій з боку водіїв: фальсифікацій факту ДТП - його інсценування у випадку удару машини об статичну перешкоду (стовп, дерево) із залученням до складання європротоколу родичів, знайомих і друзів. Звичайно, при кваліфікованому огляді авто страхова компанія може встановити справжній характер пошкоджень, але і це може обернутися  довгограючими судовими тяжбами.

Сумніви стосовно готовності водіїв до впровадження європротоколу висловив судовий експерт, автотоварознавець, член союзу судових експертів України Олексій Альохін – на його думку, це стосується як технічних навичок для заповнення європротоколу без помилок, так і  готовності визнати свою провину у ДТП – що є необхідною передумовою оформлення ДТП за  європротоколом.

- Далеко не кожен водій завжди має при собі необхідні для заповнення європротоколу засоби фіксації деталей ДТП (рулетку та фотоапарат), кулькову ручку (саме такою ручкою з пастою одного кольору потрібно заповнювати протокол) та маркери різних кольорів (необхідні для відтворення у протоколі детальної схеми ДТП), - констатував  Олексій Альохін. - Зважаючи на відсутність практики у більшості водіїв складання схем ДТП, психологічний стан водіїв після аварії, я прогнозую складність заповнення європротоколів та, відповідно, повільність динаміки їх впровадження. Однозначно, впровадження європротоколу необхідне, якщо йдеться про ДТП із дрібними пошкодженнями – коли не потрібно довго очікувати ДАІ, внаслідок чого водіїв чекають штрафні санкції, а збитків сталося на копійку. З іншого боку, з досвіду семи років постійного оцінювання збитків при ДТП, можу констатувати: не завжди можна впевнено визначити, ремонтувати чи міняти пошкоджену деталь (що необхідно для встановлення суми точної збитків). Тому, принаймні попервах, я радив би водіям бути дуже уважними і при найменших сумнівах все ж викликати ДАІ.


Оксана Савіцька
керівник прес-клубу
(098) 482-89-79

Черкаський прес-клуб реформ
бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312
e-mail: press1club@gmail.com
http://cherkasy.cure.org.ua
Категорія: Новини Черкащини | Додав: Адмін (11.10.2011)
Переглядів: 610 | Теги: дтп, європротокол, водій, даі, страхування, закон | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  В чате:
  - Ура! Через 20 минут я смогу покупать алкоголь!!
  - Поздравляю! Сколько исполняется?
  - Идиот! Через 20 минут магазин открывается, а мне - 36.

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018