П`ятниця, 27.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Черкащини [358]
Новини України [193]
Актуально [53]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Чи потрібно організувати конкурс тільки для хлопців?
Всього відповідей: 106

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Україна » Новини Черкащини

Неякісну воду жителям області зможуть подавати цілком законно іще кілька років
Перевірку якості та безпеки питної води за всіма необхідними показниками відкладено на кілька років. Хоча лише торік в Україні нарешті ввели сучасні норми контролю за якістю питної води, перевірку за деякими, вкрай важливими, показниками нещодавно відклали. Хоча якість води  і викликає занепокоєння епідеміологів, ми ще кілька років не знатимемо напевне, що саме п’ємо та шкоди нам це завдає. Яку воду сьогодні п’є область, чим ризикує та які альтернативи має – обговорювали фахівці під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

Як повідомив заступник головного державного санітарного лікаря Черкаської області Володимир Папач, до нещодавно прийнятого держсанпіну  –  який зобов’язує аналізувати якість води за 54 різними показниками – нещодавно внесено зміни. Відповідно до них, контроль якості і безпеки води за окремими важливими показниками відкладається до 2015 і навіть до 2020 року.

– 9 комунальних водогонів області подають воду із відхиленнями – по жорсткості, вмісту заліза, марганцю, фтору, нітратів – констатував Володимир Папач. – Вони мають дозволи МОЗ на право тимчасової подачі такої води, проте ефективних кроків до реального її поліпшення не здійснюють. І сьогодні вони можуть затверджувати технологічні регламенти - і мати можливість подавати воду із цими відхиленнями до 2015-2020 року.

За словами Володимира Папача, у сільських водогонах вода у 2-3 рази гірша. Проблема - у відсутності ефективних власників, що проводили б  технічне обслуговування – якщо раніше водогони були колгоспними, то ще 8 років тому їх мали передати на баланс сільських рад, але реально передано лише половину.

- 4 із 24 комунальних водогонів постачають питну воду із поверхневих водойм. В Україні на сьогодні немає жодного поверхневого джерела, що відповідало б так званому 1 класу – вимогам до джерела водопостачання, яке може використовуватись для питних потреб. Хоча усі системи очистки води у нас розраховано саме на якість, що відповідала б цьому 1 класу, - зазначив Володимир Папач. – Інший фактор, що перешкоджає подачі якісної питної води – незадовільний стан систем підготовки води та мереж водопостачання. Система підготовки води, що використовується у нас – хлорування – з одного боку, дозволяє зробити воду безпечною, а з іншого - призводить до накопичення у воді хлорвмістних сполук, що є фактором ризику виникнення онкозахворювань. Цьогоріч ми дослідили понад 150 проб питної води на вміст цих сполук – і в 15% випадків виявляли їх перевищення. Значна кількість цих проб зроблена саме у місті Черкаси.

Моніторинг якості питної води сільських криниць та  свердловин виявив, що кожна 5 проба за мікробіологічними показниками не відповідає нормам. У 5% зі 120 проб криничної води, взятих у  2010-2011 роках, було виявлено антиген вірусного гепатиту А.

- Особливо нас турбує стан криниць, вода яких використовується для дітей до 3 років, - наголосив Володимир Папач. - Йдеться про проблему водно-нітратної метгемоглобінемії: торік і в Україні, і на Черкащині були випадки дитячих смертей після вживання молочних сумішей, приготованих на колодязній питній воді, вміст нітратів у якій, за результатами досліджень, у рази перевищував гігієнічні норми. Ми систематично отримуємо інформацію про народжуваність в області - і оперативно обстежуємо криниці, воду з яких планується використовувати для харчування цих дітей. Проте контролювати виконання 3,5 тисяч винесених постанов про заборону використання води – надзвичайно складно, бо все залежить від самих людей.

Щороку санепідслужба області здійснює 10 тисяч досліджень проб питної води. Щодо якості води в області загалом, то, за словами Володимира Папача, за останні 5 років вона дещо погіршилася за санітарно-хімічними показниками (із 6,5% невідповідності до 8,4% проб). За мікробіологічними – дещо покращилася% якщо 5 років тому не відповідало гігієнічним вимогам 4,4% досліджених проб питної води, то наразі - 2,1%. Цей показник у нас дещо кращий від загальнодержавного, що складає 2,9%.

Щодо перспектив поліпшення якості питної води, то, за словами Володимира Папача, це реально можливо - за фінансування цільових програм, що діють і в Україні, і в області («Питна вода Черкащини» - на 2006-2020 роки, «Село Черкащини-2020»).

Мешканці області, які чекати не хочуть, уже сьогодні як альтернативу воді з-під крана, купують у магазинах фасовану мінеральну та джерельну води, замовляють із доставкою додому чи в офіс величезні бутлі фасованої води зі свердловин, та влаштовують довгі черги до машин-«бочок» з привізною джерельною водою.  

- При покупці питної води необхідно звертати увагу на підтверджувальні документи – кожна така вода повинна пройти державну санітарно-епідеміологічну експертизу, яку здійснює МОЗ, перевіряючи якість, безпеку, склад - висновок цієї експертизи і має право вимагати споживач, - констатував заступник головного державного санітарного лікаря Черкаської області Володимир Папач.

- Як звичайний споживач може розібратися у виборі бутильованої питної води? Передовсім, звертайте  увагу на компанію-виробника – наскільки вона є відомою, а її діяльність – відкритою для споживача. Є компанії, якість води та рівень яких підтверджено сертифікатами, перемогами у різних рейтингах якості, - порадив начальник відділу розвитку компанії «Еталон Україна» Євген Рибалко. -  Необхідно звертати увагу на зазначену на етикетці дату розливу води та джерело її видобування - ми, наприклад, свою воду беремо зі свердловини глибиною 323 метри. На етикетці має зазначатись і склад води – звертаючи на це увагу, споживач має можливість придбати не лише безпечну, але й корисну воду (збагачену мінералами - кальцієм, магнієм). З досвіду того, як організоване наше виробництво, вода повинна проходити фільтрацію вугільними фільтрами та озонування. Ми 12 років виробляємо бутильовану воду – і випускаємо 5 видів бутильованої води. Тобто, склад води може бути різним – і на це також треба звертати увагу. У нас є «класична» - вода для щоденного споживання – а є «пом’якшена» вода – для кафе, ресторанів, що залишає менше накипу на посуді – і яку ми спеціально позбавляємо деякої кількості солей, що входять до її складу.

Крім документів, що підтверджують якість води, слід звертати увагу на якість упаковки: вода розливається у тару, що закупорюється – і цей так званий «ковпачок першого відкриття» дає можливість переконатись, що воду закорковували на виробництві, а не деінде.

За словами  Євгена Рибалка, сьогодні якісну питну воду все більше замовляють додому: компанія традиційно мала нас більше корпоративних клієнтів, але сьогодні відзначається суттєве зростання «домашніх» споживачів - що замовляють у середньому по два 18-літрових бутлі (родина із 4 осіб).

- Люди стали більше перейматися екологічністю та безпечністю питної води, - констатує начальник відділу розвитку компанії «Еталон Україна» Євген Рибалко. – І сьогодні уже розуміють, що якісна питна вода не може бути дешевою. До речі, це теж орієнтир: по Україні 18 літрів води сьогодні коштують від 13 до 40 гривень. І у людей уже виникають питання - звідки може видобуватись вода, що коштує 12-13 гривень? Тож, людей сьогодні більше хвилює уже не ціна, а якість води.

- У якості звичайної води для пиття далеко не всім можна вживати саме мінеральну воду, - констатував лікар гастроентерологічного відділення Черкаської обласної лікарні Георгій Щербатий. – Особливо ми не рекомендуємо вживати газовану воду хворим на рефлексну хворобу, панкреатит або аерофогією, при здуттях кишківника та хворобах жовчних шляхів. Вживати мінеральну воду дуже обережно слід хворим із серцевою недостатністю, хворим на гіпертонію – у воді може бути підвищений вміст солей натрію, а це може сприяти підвищенню тиску. Відомий випадок, коли у одному закарпатському селі половина жителів хворіла на гіпертонію, інша половина була здоровою. Виявилося, люди, що захворіли, пили воду, збагачену натрієм і хлором (вода була солоною).

За словами Георгія Щербатого, організм людини на 65-70% складається саме із води і саме вода є найбільшим за об’ємом продуктом харчування людини. Щодня нам потрібно в середньому 2,5-3 літри рідини – сюди входять і овочі, фрукти, супи та компоти. Під час їжі пити воду не рекомендується – це шкодить процесу травлення, тому краще її вживати за годину до і через годину після їжі.

Нестача вживання необхідної кількості води може обернутись появою жовчнокам’яної хвороби, каменів у нирках, зниженням імунітету. Тому пити більше води гастроентерологи радять тим, хто входить до групи ризику появи жовчнокам’яної хвороби або уже хворий на неї. А от хворим з набряковим або астетичним синдромами, при цирозах, ниркових, серцево-судинних хворобах, воду, навпаки, обмежують.

- Щодо якості питної води: якщо людина постійно п’є воду, що має підвищену жорсткість – багато сполук кальцію - це може призвести до сечокам’яної хвороби. З водою може передаватися маса інфекцій – це як кишкові інфекції, так і вірусний гепатит А, - зазначив лікар гастроентерологічного відділення Черкаської обласної лікарні Георгій Щербатий. - Тому неперевірену воду варто обов’язково кип’ятити. А воду з-під крана краще все-таки фільтрувати – хоча би простим вугільним фільтром – при цьому видаляються крупні примісей іржі із труб, пісок, тощо.


Оксана Савіцька (Прядко)
керівник прес-клубу
(098) 482-89-79

Черкаський прес-клуб реформ
бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312
e-mail: opryadko@bigmir.net
http://cherkasy.cure.org.ua
Категорія: Новини Черкащини | Додав: Адмін (06.01.2012)
Переглядів: 1753 | Теги: криниця, вода, якість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  По статистике, самая популярная мужская смска - "Я тебя тоже".

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018