Середа, 25.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Організації та установи [12]
Актуально [43]
Люди Христинівщини [25]
Посиденьки у баби Параски [9]
Історія та легенди Христинівщини [11]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол
Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Чи потрібно організувати конкурс тільки для хлопців?
Всього відповідей: 106

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Місто Христинівка та район » Організації та установи

Крізь час історії. Верхняцький краєзнавчий музей (79 фото)
18 травня – Міжнародний день музею. Не кожен українець знайомий з цим святом, хоча воно засновано ще в 1977 році на засіданні Міжнародної ради музеїв з ініціативи радянської делегації. Офіційно воно було затверджене Асамблеєю ООН і почало діяти з 1978 року більше ніж в 150 країнах світу. Особливо свято популярне в Європі та Америці, де найбільше знаменитих і популярних музеїв. А для христинівчан цього свята майже не існує, адже музею в місті вже давно немає і невідомо чи колись буде відновлено. Тож підемо сьогодні на екскурсію до Верхняцького краєзнавчого музею, яку для нас проводить людина, яка доклала чимало зусиль для створення цього музею – Микола Павлович Мазурик.

Приміщення Верхняцького краєзнавчого музею збудоване в 1902 році як сільське двокласне училище. Вийшовши на заслужений відпочинок Микола Павлович, звернувся до Федора Берегового з пропозицією створити в селищі музей. Федір Григорович підтримав пропозицію і у вересні 1987 року було розпочато роботу зі створення сільського громадського історико-краєзнавчого музею. З цього часу розпочалася велика пошукова робота зі збору історичних матеріалів та їх оформлення. Займалася цим ініціативна група до якої увійшли жителі Верхнячки, які збирали матеріали, два науковці та художники-декоратори. Також була створена рада музею, головою якої обрали голову колгоспу Героя Соціалістичної праці Ф.Г. Берегового. І уже в грудні 1989 року Верхняцький історико-краєзнавчий музей було урочисто відкрито. На сьогодні в музеї створено 8 залів та 12 відділів.

В першому залі, який має назву «ввідний зал», ми коротко знайомимося з основними віхами історії селища Верхнячки та нашого краю починаючи з IV тисячоліття і аж до нашого часу, із загальною інформацією про селище та картою Верхнячки. Також в цьому залі ми дізнаємося про публікації про Верхняцький музей в різних друкованих виданнях та те, що через два роки після відкриття музею було присвоєно звання народного.

Звідси розпочинається мандрівка крізь час історії, починаючи ще з тих часів, коли планета Земля лише формувалася та зароджувалося перше життя. Ці основні етапи історії віком в кілька мільйонів років представлені в чотирьох діорамах.

Наступний зал дещо незвичайний – він має вигляд справжньої печери, проходячи через яку, ми знайомимося з життям та побутом первісних людей, виникненням мови і письма, зародженням релігії.

Проходячи далі, розглядаємо археологічні знахідки на нашій території, які належать різним культурам: білогрудівській, трипільській, ямницькій та бачимо справжнє захоронення вождя племені ямників, центр яких знаходився на території нинішньої Верхняцької дослідно-селекційної станції.

Поступово пройшовши крізь період Київської Русі, потрапляємо до козацького періоду. Дбайливо оформлена і експозиція присвячена Коліївщині та її героям Максиму Залізняку та Івану Гонті.

«І мене в сім’ї великій, В сім’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути незлим тихим словом» – такими словами ніби промовляє портрет Тараса Шевченка, спостерігаючи за відвідувачами музею.

А в наступному залі ми входимо до селянської хати, в якій окрім інших речей, бачимо терницю, бетельню, прялку, справжній діючий ткацький станок і дізнаємося про весь процес перетворення конопель в тканину та про те, як жили українці 100-300 років тому назад.

Не забули і про будівництво Верхняцького цукрового заводу в 1843 році та селекційної станції в 1889 році завдяки чому Верхнячка з невеличкого селища досить швидко перетворилася на великий населений пункт.

Далі – Жовтнева революція, громадянська війна, колективізація, страшні роки голодомору 1932-1933 років, репресії…

Велика робота пророблена і при оформленні залу, присвяченого подіям Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Тут же можемо зазирнути і в солдатську землянку.

Знайомлячись з післявоєнними роками, дізнаємося про колишню славу Верхняцького колгоспу, досягнення, Героїв Соціалістичної праці, подальшу розбудову та розвиток селища Верхнячка. І так, поступово рухаючись від найдавніших часів до сьогодення, ми знову потрапляємо в найновішу історію вже нашого ХХІ століття. На цьому подорож закінчується, але враження від екскурсії залишаються ще дуже надовго.

І саме завдяки самовідданій творчій праці цих людей, які присвятили своє життя розвитку музейної справи, дбайливо зберігається й примножується наша спадщина, поєднується минуле, сьогодення й майбутнє, виховується почуття прекрасного, повага до народних традицій і любов до національного мистецтва.

Ще древні філософи трактували, що людство не має майбутнього, якщо не цінує свого минулого. Але на території української держави цінувати власну історію майже не заведено.

Багато українців, здаючи інтереси української держави, постійно намагаються перетворити Україну на колонію Російської Федерації. А в Росії чудово усвідомлюють: Україна може бути колонією лише тоді, коли її народ не знатиме правди про своє минуле, буде неосвіченим, а головне, що в суспільстві підтримуватиметься невігластво. Але ж, якщо, наприклад, переходити на особистості, то навряд чи нормальний господар дозволив би у своїй квартирі розпоряджатись сусідові лише тому, що він багатший і що його квартира більша за квадратурою. Але проблема в тому, що українців не вчили сприймати свою державу, як свою квартиру. В людях не виховували любов до України. І саме тому українці живуть за принципом, що власне майно – моє, а держава – це щось аморфне, про що повинні думати якісь депутати і уряди.

А от якби українці знали справжню історію, якби вони усвідомлювали, що велика кількість людей боролась за те, щоб Україна стала незалежною, якби вони реально знали, як ці люди гинули у концтаборах або від рук убивць лише через те, що любили Україну і цінували її, як власне майно, вони б інакше все сприймали.

Люди, які сьогодні живуть в достатку, благополуччі, здоров’ї хочуть залишитись у цих матеріальних благах до кінця своїх днів і прагнуть щоб їх діти також прожили так само. Але не виховуючи і не прививаючи дітям любові до свого роду, не розповідаючи про героїчні подвиги своїх предків, та про традиції і звичаї нашого народу вони збіднюють їх світогляд і автоматично перетворюють в людей без національної та культурної пам’яті, в людей без духовних цінностей, інакше кажучи в «манкуртів». Раніше манкуртами називали рабів в Середній Азії зі стертою пам’яттю в буквальному розумінні, жахливим способом. А сьогодні цей термін знов починає вживатись і ним називають людей без етнічної, національної та культурної пам’яті. Такі діти в разі втрати цього так званого благополуччя йдуть на жахливі вчинки. Та вони матір і батька сприймають тільки як «мішок з грошима». Тобто за виживання і збереження звичних умов існування вони борються будь-якими способами, як хижаки. Тоді таку людину і людиною назвати важко.

Можна розглянути й інший приклад. Кожен з нас має своє Дерево, не просто Дерево а «Родове дерево». Кожен з нас це листочки, квіточки, які знаходяться зверху, а в самому корінні знаходиться бабусі, прабабусі, дідусі, прадідусі. В корінні знаходиться наша родовідна пам’ять. Коріння дерева п’є сік землі, а коріння нашого родового дерева дає нам пам’ять. А тепер уявіть собі, що якась страшенна сила відрізала ваше родове коріння. Що станеться з деревом і з вами? Що ви втратите? Дерево зів’яне й пропаде, а ми втрачаємо знання самого себе, відповідь на питання чому саме так, а не інакше поводимо себе в різних життєвих ситуаціях, родовідну пам’ять. І це страшно. Бо дійсно, людина без роду справді не зможе жити, як відірваний від дерева листочок. Думаю, така людина хоче повернути свою пам’ять будь-що, бо кожен спогад є для неї ще одним кроком на стежині до майбутнього.

Та, на жаль, українців не привчили пам’ятати минуле та шанобливо ставитися до музеїв, де і зберігається наша історія. Я не закликаю Вас цілком і повністю поринати у історичний потік з головою, не кажу, що історію ми маємо знати «на зубок», але те, що було з нами і нашим народом колись, безперечно, має неабияке значення. Воно слугує нам взірцем або яскравим прикладом помилки. Що ж стосується кожного з нас особисто, то, на мою думку, не варто жити минулим. Данте писав: «Спалені мости у минулому, нам відкривають шлях у майбутнє», але з вірою крокуючи у майбутнє, ми неодмінно маємо пам’ятати це минуле, як хороше, так і погане – всю свою історію.


Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Краєзнавчий музей. Верхнячка

Підготував Олександр Неситов
Категорія: Організації та установи | Додав: Адмін (18.05.2011)
Переглядів: 4808 | Теги: екскурсія, історія, Музей, Верхнячка | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  В некой воинской части тренировались на свиньях татуировки делать.
  Искололи свинку всю, а потом, когда пришло время, отправили солдатам на ужин.
  И попался проверяющему не то на кухне, не то в тарелке, кусок кожи с надписью "Коля ДМБ-78".

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018