Середа, 25.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Черкащини [358]
Новини України [193]
Актуально [53]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Чи хотіли б Ви допомогти сайту фінансово?
Всього відповідей: 102

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Україна » Новини Черкащини

Якими будуть особливості вступної кампанії - 2012?
Які новації чекають на майбутніх абітурієнтів? Яку затребуваність прогнозують для своїх спеціальностей черкаські ВНЗ? Про це, під час  прес-конференції у Черкаському прес-клубі, розповідали експерти з вищої освіти.

- Цьогоріч до навчальних закладів різних рівнів вступатимуть 9255 випускників 11 класів та 12672 випускників 9 класів, - розповів заступник начальника Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. - Цьогоріч навчальний рік закінчиться дещо раніше, що пов’язано із проведенням Євро-2012 – у 11-класників випускний рік закінчується 3 травня, у 9-класників  - 11 травня. Загалом, навчальний рік у навчальних закладах закінчується 25 травня. Календар абітурієнта – 2012 виглядатиме наступним чином: 14 травня – 7 червня – проходження ЗНО-2012, 2 липня – початок прийому документів від вступників на денну форму навчання, 10-31 липня – проведення творчих конкурсів, 17 липня – закінчення терміну прийому документів від вступників з повною середньою освітою, що мають складати творчі конкурси, на денну форму навчання, 20 липня – закінчення терміну прийому документів від вступників, що мають складати вступні екзамени у вищих навчальних закладах, на денну форму навчання, 31 липня – закінчення терміну прийому документів від вступників з повною середньою освітою на денну форму навчання, 21-31 липня – вступні екзамени у ВНЗ, 1 серпня – оприлюднення рейтингових списків у ВНЗ та початок 1 хвилі зарахування, 5 серпня – початок 2 хвилі зарахування, 8 серпня – початок 3 хвилі зарахування, 10 серпня – останній день подачі вступниками оригіналів документів.

Відмінність цьогорічної вступної кампанії  - Міністерство освіти та науки вирішило не повертатись до системи електронного вступу. Але абітурієнт так само матиме 15 варіантів вибору – можливість подавати документи до 5 ВНЗ, по 3 факультети в кожному, залишається і цьогоріч.

- Досить важко зорієнтуватися у ситуації, коли спершу надходить 6-7 тисяч заяв від абітурієнтів, але до останнього моменту залишається невідомим, чи подадуть потім ці люди оригінали документів. У підсумку, реально може залишитися 1,5-2 тисячі «наших» абітурієнтів, - констатував ректор Черкаського державного технологічного університету, голова ради ректорів (директорів) ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Черкаської області Юрій Лега. – Я переконаний, так не повинно бути: щоб випускник одночасно вступав до нас на лінгвістичний факультет, до іншого закладу – на юридичний, ще десь – на економічний… Людина повинна серйозно обирати свою професію, своє майбутнє. Раніше випускники завчасно знали, що вступатимуть саме до нас – і проходили на підготовчі курси, де ми допомагали готуватися до вступу та навчання відповідно саме до наших вимог… зараз такі курси втрачають сенс. І сьогодні на інженерні спеціальності, де все ґрунтується на математиці, вступають випускники (особливо це стосується сільських шкіл) з такими знаннями математики, що перші два роки навчання ми їх фактично «підтягуємо», аби останні три роки вони нормально навчалися і могли стати хорошими фахівцями. Тож підняття «планки» цьогорічного прохідного балу вступі до ВНЗ для профільних предметів до 140 я вважаю однозначно позитивним.

За словами Юрія Леги, найбільш затребуваними вступниками останніх років є такі спеціальності як промислове та цивільне будівництво, експлуатація автомобілів, телекомунікації, комп’ютерні спеціальності, екологія, дизайн та лінгвістика.

- Потужна хвиля вступників на фінанси та бухгалтерський облік нарешті пішла на спад – абітурієнти і їх батьки почали зважати на вимоги сьогоднішнього ринку праці. З досвіду нашого закладу, ажіотаж, що почався 3-4 роки тому навколо цих спеціальностей, минулого року почав ущухати, - зазначив директор Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу, заступник голови ради ректорів (директорів) ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Черкаської області Микола Зажирко. – Із позитивів нинішньої вступної кампанії, хотів би відзначити проходження «демографічної кризи» випускників - цьогоріч маємо більше випускників, відповідно, і черкаські ВНЗ отримають більше студентів. Негатив – невизначеність, що вносить сум’яття у хід вступної кампанії і нормальну роботу ВНЗ, яким  аж до 1 вересня невідомо, хто ж саме у них буде навчатися.

Заклади 1-2 рівня акредитації (яких в області – 21, з понад 20 тисячами студентів) цьогоріч матимуть переваги – завдяки нижчій «планці» прохідного «бар’єру» по профільних дисциплінах - не 140 балів, а лише 124.

Микола Зажирко зауважив, що сьогодні не лише держава має турбуватися про якість освіти: хороші фахівці потрібні не тільки державним, але й приватним структурам - що, поки що не виявляють жодного фінансового інтересу до процесу підготовки (у тому числі – і своїх) майбутніх кадрів.

- Хотіла б відзначити кілька проблем вищої освіти, які набувають особливої актуальності у контексті  вступної кампанії, - констатувала ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова. – Сьогодні, вступаючи до ВНЗ, абітурієнт часто має єдину мету – вступити: якщо раніше людина кілька разів  поспіль могла добиватись вступу до певного ВНЗ, на певну спеціальність, то тепер головним є вступ  «хоч кудись»… І питання, чим людина буде займатися через п’ять років, для неї на той час найменш актуальне. Держава витрачає кошти, готує для своєї економіки фахівця – а людина може напевне знати, що ніколи не працюватиме за спеціальністю, або ж працюватиме взагалі у іншій країні. Дуже важливо – розуміти, що ми не просто працюємо: ми підіймаємо економіку країни, у якій живемо, розвиваємо її, розбудовуємо. І від конкретного вибору однієї людини залежить не лише її майбутнє, але й майбутнє країни.

За словами Наталії Казарінової, найбільш затребуваними серед абітурієнтів сьогодні залишаються юридичні та економічні спеціальності (маркетинг, фінанси, економіка підприємств), переклад (з економічним та юридичним ухилом).

- Сьогодні, у стінах нашого ВНЗ, ми у намагаємося забезпечити вирішення ще однієї освітньої проблеми – такої, як теоретизація знань, - зазначила Наталя Казарінова. – Це дійсно проблема – коли, провчившись п’ять років, випускники ідуть на своє перше робоче місце лише з теоретичними знаннями, без практичної підготовки до конкретної спеціальності. Щоби студенти мали можливість пройти і практичну школу, ми створили на базі закладу тренувальні фірми – банк, туристичне агентство, страхову компанію, медичний центр (для навчання менеджменту у медичній сфері) та центр  з автомобільної справи.


Оксана Савіцька
керівник прес-клубу
(098) 482-89-79

Черкаський прес-клуб реформ
бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312
e-mail: press1klub@gmail.com
http://cherkasy.cure.org.ua
Категорія: Новини Черкащини | Додав: Адмін (28.02.2012)
Переглядів: 1767 | Коментарі: 1 | Теги: навчання, школа, вуз, випускник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
You Sir/Madam are the enemy of cnofusoin everywhere!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  Час пик. В троллейбусе едет мама с дочкой лет пяти. Мать достает апельсин, чистит его, дает дочке, а шкурки выкидывает в приоткрытое окошко.
  Пассажиры начинают возмущаться. Ребенок тоже:
  "Мам, ну что же ты...".
  Пассажиры одобрительно подхватывают: "У такой мамаши, такой воспитанный ребенок".
  И ребенок заканчивает фразу: "... их же в самогон надо класть"!

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018