Середа, 25.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Черкащини [358]
Новини України [193]
Актуально [53]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Чи потрібно організувати конкурс тільки для хлопців?
Всього відповідей: 106

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Україна » Новини Черкащини

Черкаських виробників тари "виживають" із ринку гіганти галузі
Целюлозно-паперова промисловість входить до п’ятірки найбільш розвинених на Черкащині. Однак, сьогодні інвестиційна привабливість галузі пропорційна її посткризовим проблемам. Складнощами галузі напередодні її професійного свята - Дня целюлозно-паперової  промисловості України – під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі ділився один із провідних представників  галузі,  ПрАТ «Черкаситара».

За словами голови правління ПрАТ «Черкаситара» Юрія  Оробця, сьогодні в Україні понад 100 підприємств, що випускають картонно-паперову продукцію - 1990 році їх було лише 24. На Черкащині діє 20 підприємств целюлозно-паперової промисловості, але основний корпус виробників сформований двома підприємствами – «Графія Україна» та «Черкаситара», які забезпечують 80% виробництва регіонального ринку.

«Черкаситара» з’явилась на Черкащині 16 років тому – коли попит на її продукцію був величезним: в області працювало понад 30 консервних заводів. У 80% випадків замовниками є саме підприємства харчової промисловості, що відправляють свою продукцію у черкаській тарі до країн Європи, Північної Америки, Японії та країни Близького Сходу. Виробничі потужності підприємства дозволяють щодня виробляти до 30 тисяч м2 гофровиробів.

Однак, із настанням кризи, у «Черкаситари», як і решти підприємств целюлозно-паперової промисловості, почалися проблеми: об’єми виробництва «харчовиків» упали на 30-35% - відповідно, і  тари для упакування їх продукції також стало потрібно значно менше. Як розповів  керівник відділу збуту ПрАТ «Черкаситара» Олександр  Чабак, багато підприємств целюлозно-паперової промисловості  були змушені тимчасово припинити або суттєво зменшити своє виробництво. Додалися й інші проблеми: відсутність кредитування, різке підняття цін на енергоносії (і значне збільшення собівартості продукції, оскільки виробництво має високу енергоємність), необхідність модернізації устаткування та впровадження сучасних енергозберігаючих технологій. Зі вступом України до СОТ на ринок накотила хвиля імпорту: щороку в Україну завозиться більше одного мільйона тон різних видів картону та паперу, найбільше - із Росії, а також – із  Фінляндії, Німеччини, Австрії та Польщі. Крім того, пов’язане із кризою падіння обсягів збуту на традиційних ринках, спонукало великі іноземні компанії - «Mondi Group», «Smurfit Kappa Group» - шукати нові ринки, і з часом вони планують відкриття своїх виробництв  в Україні. «Дунапак Україна» (представник австрійського виробника)  вже має успішне підприємство у Львівській області і будує новий комбінат у Херсонській.

Однією із найбільших проблем галузі є відсутність власної сировинної бази для виготовлення продукції. Дефіцит сировини на внутрішньому ринку обернувся повною залежністю від імпорту - хоча за рівнем лісових масивів та об’ємів заготовки деревини Україна не відрізняється від тієї ж Польщі. Усі наші сусіди – Білорусь, Росія, Словакія, Австрія, країни Прибалтики - мають свою сировинну базу для целюлозно-паперової промисловості. А Україна експортує круглий ліс, замість того, щоб здійснювати глибоку переробку деревини і забезпечувати цим потреби власної целюлозно-паперової галузі. Крім того, в України є постійна дешева сировина - солома, яку вже давно використовують у світовому целюлозно-паперовому виробництві. Витрати на створення такого виробництва значно менші, ніж на будівництво целюлозного заводу. Відтак, дефіцит целюлозно-паперової сировини в Україні необхідно компенсувати - не через імпорт, а шляхом створення необхідних виробництв в Україні - до речі, за висновками зарубіжних експертів, український ринок картонно-паперової продукції є  досить перспективним щодо залучення інвестицій і отримання реального прибутку.

- Усі ці пропозиції мають увійти до загальнодержавної програми розвитку целюлозно-паперової промисловості України. Для розробки відповідної програми асоціація «Укрпапір» залучила компанію «Poyry» (Фінляндія), - зазначив керівник відділу збуту ПрАТ «Черкаситара» Олександр  Чабак. - Спільно із Міністерством промислової політики вже розроблено  пропозиції, що, після затвердження Кабміном, мають перетворитись на програму розвитку галузі до 2020 року.

За словами Олександра Чабака, нинішній спад виробництва «Черкаситари» пов'язаний із залежністю целюлозно-паперової промисловості від коливань економічного стану інших галузей економіки. Серед ключових факторів: закриття черкаської тютюнової фабрики (основного споживача черкаської ПАТ «Графія Україна», яка з того часу на 50% зменшила замовлення картонних ящиків у «Черкаситари»); цьогорічне зростання на початку року цін у роздрібній торгівлі (і відповідно - зменшення споживання продуктів харчування, що призвело до зменшення замовлень на упаковку від підприємств харчової галузі); коливання врожайності ранніх овочів та фруктів, які вирощуються відкритим способом (минулорічна засуха та цьогорічний рекорд опадів суттєво вплинули на врожайність – відтак, один з найбільших комбінатів із переробки та заморозки овочів та фруктів, черкаська компанія «Сіріус-Агро» утричі зменшила об’єм літніх замовлень); проблеми молочної промисловості (черкаські підприємства відчувають гостру нестачу сировини, що впливає на об’єми виробництва сиру та молочної продукції, відтак, упаковки їм так само потрібно менше. Крім того, традиційно  більшість молочної продукції експортується до Росії, уряд якої останнім часом створює нашому експорту перешкоди, у зв’язку із незгодою України вступати до Митного Союзу).

За словами голови правління ПрАТ «Черкаситара» Юрія  Оробця, територіальна наближеність до столиці, з  одного боку, дає можливість працювати з більшим колом споживачів, з іншого – гіганти галузі (Київський картонно-паперовий комбінат, Трипільський картонно-тарний комбінат),   оговтавшись після кризи, модернізували виробничі потужності - і сьогодні активно  відбирають замовлення у регіональних ринків. Маючи свою сировинну базу, високотехнологічне обладнання та вільні виробничі потужності, ці підприємства проводять демпінгують за цінами - з метою розширення і закріплення своєї присутності у всіх регіонах – і займають раніше не привабливу для них нішу дрібних та середніх споживачів упаковки (500 – 5000 штук). Від початку роботи «Черкаситара» закуповувала у Київського КПК 95% картону плоских шарів та папір для гофрування – через  мінімальні транспортні витрати, помірні ціни та якість. Але кілька останніх років Київський КПК постійно підіймає відпускні ціни - і на сьогодні вони  навіть вищі, ніж на австрійську, польську та угорську продукцію. Відтак - «Черкаситара» тепер купує тут не більше 5% необхідної для виробництва сировини.  До речі, власну продукцію Київський КПК виготовляє за ціною собівартості своєї сировини, що і дозволяє йому демпінгувати на ринку.

Проте, як констатувала керівник управління економіки Черкаської РДА Ірина  Синельник, і сьогодні «Черкаситара» так само лишається одним із бюджетоутворюючих підприємств Черкаського району - і займає 5 із 11 позицій у рейтингу основного кола підприємств району. Щороку підприємство виробляє до 5 млн. м² гофри та 4,5 млн. – гофроупаковки. За 9 місяців цього року «Черкаситара» виробила продукції на 9,3 млн. гривень, реалізувала продукції на 9,6 млн. гривень, сплатила податків на 1,6 млн. гривень.

- Виживати нам допомагає мобільність, - констатував керівник відділу збуту ПрАТ «Черкаситара» Олександр  Чабак. - І для нашого регіону, і для сусідніх виконати замовлення «сьогодні-на завтра» можемо лише ми. Крім того, ми можемо робити продукцію від 1 ящика. Можемо також виготовляти більше 2000 типорозмірів гофроупаковки, робити упаковку складних конфігурацій.

Сьогодні у «Черкаситари» замовляють упаковку 16 областей України. Постійними замовниками є молочноконсервні комбінати та сирзаводи Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей. Наразі, оскільки вартість транспортних перевезень різко зросла через  подорожчання нафтопродуктів, «Черкаситара» активно шукає замовників у радіусі 300 кілометрів. Крім того, підприємство планує перейти на використання у виробництві тари кукурудзяного крохмалю замість силікатного клею, що дасть можливість випускати екологічно чисту і більш конкурентноздатну продукцію.


Оксана Савіцька
керівник прес-клубу
(098) 482-89-79

Черкаський прес-клуб реформ
бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312
e-mail: press1club@gmail.com
http://cherkasy.cure.org.ua
Категорія: Новини Черкащини | Додав: Адмін (18.10.2011)
Переглядів: 473 | Теги: Черкащина, конкуренція, промисловість, тара | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  Вечером вышел на балкон покурить. По карнизу крадётся соседский кот - явно с целью разорить воробьиное гнездо. Я притаился, и как заору: "А, ну, брысь отсюда! что ты тут, сцуко, делаешь!!!". На месте остался только кот! С места сорвалась бабка, срывающая какие-то семена с цветков под балконом, паренёк, пьющий пиво на трубе, свалился с неё и бежать, девочка, вещающая объяву на подъезде, мгновенно слиняла... кот продолжал медленно красться!..

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018