Четвер, 26.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Черкащини [358]
Новини України [193]
Актуально [53]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол
Фотоприкол

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування
Чи потрібно організувати конкурс тільки для хлопців?
Всього відповідей: 106

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » Статті » Україна » Новини Черкащини

Черкащина розпочала весняно-польові роботи
Всі польові роботи потрібно провести у стислі строки, серед ризиків – пізнє відновлення вегетації та погодні умови – розповіли експерти АПК  під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

- Станом на 16 березня Черкащина розпочала весняні польові роботи, - повідомив начальник Головного управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Вадим Рудишин. - Пішов перший етап робіт – підживлення озимих. На сьогодні майже 30 тисяч гектарів підживлено – це приблизно 12% від загальної площі озимини в області. Найактивніше працюють над підживленням південні та західні райони області - у центральних районах ще лежить сніг на полях. Але, орієнтуючись на прогнози швидкого потепління, із наступного тижні усі райони області мають активно включитися у процес весняних польових робіт.

За результатами обстежень озимини перед входом у зиму та результатами відростання відібраних взимку монолітів на полях, можемо зробити висновок, що озимина у нас перебуває у досить непоганому стані. Якщо доведеться пересівати – це буде не більше 10%, що є цілком природнім. Більш точну інформацію – які посіви зріджені, а які загинули - можна буде отримати після відновлення вегетації. Якщо орієнтуватися на прогнози погоди, це має бути у кінці 3 декади березня. Але великої площі пересів ми не очікуємо.

До весняних польових робіт сільгосппідприємства області готові: забезпеченість пальним – 95%,  добривами – до 100%, майже всю техніку відремонтовано, насіння для можливих пересівів також достатньо. Для проведення весняних польових робіт потрібно 2 млрд. грн. – підприємства мають 1 млрд.700 тисяч, на решту відкриватимуться кредитні лінії, наразі вже залучено до 60 млн. грн..

Проблем з організацією весняних польових робіт не вбачаю. За прогнозами, буде досить швидкий перехід до весни – інтенсивне наростання позитивних температур може дещо пересушити верхній посівний шар ґрунту. Тому всі польові роботи потрібно провести у стислі строки – і область до цього готова.

- Для нас вкрай важливо достеменно дізнатися про стан зріджених та слабких площ, а сьогодні це  поки що неможливо: ми тільки-но з поля, там ще лежить сніг – і таким шаром, що говорити про проведення робіт з підживлення дуже рано, машина вгрузла так, що ми ледве вибралися з поля, - розповів заступник директора з наукової роботи Черкаської державної сільськогосподарської дослідницької станції ННЦ «Інститут землеробства» Олександр Демиденко. - Серед ризиків я назвав би пізнє відновлення вегетації. Якщо це станеться пізніше 18 березня - умови для росту рослин стануть іншими:  висока сума активних температур, спектральний склад сонячного світла, висота стояння сонця. Тоді слід чекати швидкого проходження фаз розвитку рослин, а в результаті пшениця буде низькорослою і може дати невеликий урожай, попри великі витрати на відновлення посівів.

За словами начальника Головного управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Вадима Рудишина, сьогодні сільське господарство стало передовсім аграрним бізнесом, що не завжди враховує важливість забезпечення продовольчої безпеки регіону і держави. Йдеться про відповідальність господарств – зокрема, у такому питанні як збереження при інтенсивному господарюванні родючості черкаських ґрунтів.

- Ми наполягаємо на зменшенні посівів соняшнику, що досить інтенсивно висушує ґрунт та забирає з нього поживні речовини. Науково обґрунтована максимальна норма соняшника для Черкащини – не більше 10%. Якщо у минулі роки частка соняшнику у структурі посівних площ сягала 16%, то цьогоріч вона буде не більшою 11%, - констатував Вадим Рудишин. -  Цьогоріч, уперше в області, ДУ «Черкаський центр «Облдержродючість», за даними останніх трьох років, розрахував, яку саме кількість поживних речовин виноситься із ґрунту із врожаєм. Щоб компенсувати ці втрати, господарства області повинні забезпечити достатнє надходження у ґрунти органіки та мінеральних добрив. Цифри ми довели до кожного господарства і будемо наполягати на забезпеченні внесення ними до ґрунтів - для компенсації втрати родючості - необхідної кількості добрив. Є також мікробіологічні препарати – і тут взагалі можна говорити про впровадження у сільське господарство нових технологій, аграрних інновацій.  

- Для збереження ґрунтів існує лише один метод - повертати землі ту кількість поживних речовин, яку в неї забрали. Однак, якщо у 2010 році на Черкащині було зібрано по 35 центнерів з гектара зерна озимої пшениці, із урожаєм було винесено по 180 кілограмів поживних речовин - азоту, фосфору та калію - з кожного гектара. А внесено - лише по 105 кілограмів. Тобто, баланс від’ємний: «мінус» по 75 кілограмів поживних речовин з кожного гектара. Урожай 2011 року на 66% було сформовано за рахунок втрати родючості черкаських ґрунтів. Від’ємний баланс по гумусу склав 440 кг/га, по азоту – 59 кг/га, фосфору – 30 кг/га, калію – 118 кг/га, - констатував депутат Черкаської обласної ради, директор підприємства «Венд» Олександр Романенко. - Торік Міністерство АПК запропонувало внесення змін до законодавства України - згідно яких планувалося створення Фонду для збереження родючості ґрунтів, до якого мали б сплачувати кошти господарства, які з врожаєм виносять з ґрунту більше поживних речовин, ніж вносять. Однак, закон не пройшов, оскільки це дуже невигідно для орендарів земельних ділянок. Бо, повертаючись до ситуації в нашій області і цифри у 75 «від’ємних» кілограмів поживних речовин із одного гектару, за ці 75 кілограмів у Фонд збереження родючості ґрунтів потрібно було б заплатити близько 750 гривень з гектара. А, за даними на 2009 рік, на Черкащині лише десять господарств із 713 мали позитивний баланс поживних речовин (азоту, фосфору, калію), решта — не повернули у ґрунт того, що винесли. Зберегти родючість неможливо без змін підходів до господарювання, без свідомого впровадження ефективних та екологічних заходів зі збереження ґрунтів. Ми пропонуємо впровадження нових технологій у сільське господарство - використання  природних, екологічних та безпечних препаратів, що забезпечують біологічну стимуляцію родючості ґрунтів, покращення їх показників, підвищення урожайності та підвищення ефективності галузі рослинництва загалом. Для прикладу – це біофунгіцид Агат-25к (що забезпечує додаткове входження до рослини азоту та фосфору і скорочує норми внесення мінеральних добрив, підвищує засухостійкість рослин, стійкість до спеки, водоутримання, вміст води у листі, а також підсилює стійкість до вимерзання, реанімує пошкоджені та ослаблені озимі після зимівлі), а також біопрепарат  Ресойлінг, спрямований безпосередньо на відновлення родючості ґрунтів, посилення у ґрунтах процесів природного гумусоутворення та відновлення екологічної рівноваги.

- Ми провели масштабний аналіз – і сьогодні достеменно можемо сказати, якою повинна бути оптимальна площа посів різних культур для забезпечення збереження родючості ґрунтів в області, - зазначив  заступник  директора з наукової роботи Черкаської державної сільськогосподарської дослідницької станції ННЦ «Інститут землеробства» Олександр Демиденко. - Більше того, ми розрахували і зв'язок між площами посіві кукурудзи, поголів’ям ВРХ та виробництвом м’яса в області за останні 20 років - і виявили, що площа посівів кукурудзи обернено корелює із виходом м’яса: відтак, кукурудза, що вирощується в області, стратегічно не впливає на кінцеву калорійність раціону пересічного мешканця регіону. Тож йдеться лише про розвиток економічних показників господарств – без розвитку економіки регіону. Господарства продають вирощену кукурудзу, вивозять її за межі області, країни - з цим вивозиться наша родючість, що розвиває потім економіку інших країн.


Оксана Савіцька
керівник прес-клубу
(098) 482-89-79

Черкаський прес-клуб реформ
бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312
e-mail: press1klub@gmail.com
http://cherkasy.cure.org.ua
Категорія: Новини Черкащини | Додав: Адмін (20.03.2012)
Переглядів: 5455 | Теги: поле, весна, село | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  - Ты меня любишь?
  - Да.
  - А когда мы поженимся?
  - Ну нельзя же так резко менять тему разговора.

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018