Субота, 21.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини сайту [17]
Новини міста [455]
Новини району [106]
Кримінальні новини [148]
ДАІ інформує [24]
Наші інтерв'ю [46]
Увага! Розшук! [4]
Оголошення. Реклама [42]
МНС інформує [43]
Наші опитування [20]
Держрибохорона інформує [8]
Запитуйте - відповідаємо [13]
Податкова інформує [580]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол

Календар

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Наше опитування
Прибирати вулиці міста повинні
Всього відповідей: 82

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » 2011 » Лютий » 5 » Школа Олександра Захаренка. Що ми знаємо про неї?

17:42
Школа Олександра Захаренка. Що ми знаємо про неї?
Кажуть, що коли гаснуть зірки, їхнє світло ще довгий час можна бачити. Так і ідеї, справи, вчинки, мудрі уроки великих педагогів залишаються в пам’яті оточуючих. 2 лютого в приміщенні Христинівської загальноосвітньої школи № 2 відбулися педагогічні читання присвячені творчій спадщині видатного гуманіста-педагога Олександра Антоновича Захаренка.

– Особливістю цих педагогічних читань є можливість охопити широкий часовий діапазон, – зазначила начальник відділу освіти Христинівської райдержадміністрації Маргарита Білецька. – Вивчати минуле, творити сучасне і передбачати майбутнє – такою є тема наших педагогічних читань. Це орієнтує учасників цілісно і прогностично висвітлювати обрану для виступу тему, розкривати перетворювальний потенціал спадщини педагогів, аналізувати різні варіанти їх упровадження в умовах нашого району і конкретно кожного навчального закладу.

На цьому заході були присутні директори навчальних закладів, їх заступники та вчителі району, гості: голова Черкаського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України, заслужений працівник освіти України Жалдак Ольга Дем’янівна, завідуючий відділом з організаційної роботи та соціальних питань обкому профспілки Шевчик Галина Антонівна.

XXI століття висуває нові вимоги до становлення освіти. Глобалізація, швидка зміна технологій, утвердження пріоритетів сталого розвитку демократії, піднесення гідності особистості, її культури, національної самоідентичності, толерантності, розвитку в умовах ринкових відносин вимагає змін і в системі освіти. Головною метою української освіти XXI століття вбачається створення умов для особистого розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України, розвиток цінностей громадянського суспільства, консолідація української нації, інтеграція України в європейський і світовий простір як конкурентноспроможної та процвітаючої держави.

Саме такої мети прагнув досягти О.А. Захаренко, працюючи в школі маленького села на Черкащині в другій половині ХХ століття. Саме такими є учні-випускники Сахнівської школи. Тож на Черкащині є школа, що може по праву називатися «школою майбутнього», «школою XXI століття» – це «авторська школа О.А. Захаренка». Творчість педагога та діяльність школи вже десятки років є джерелом зацікавленості науковців і вчителів.

Завдяки його подвижницькій праці, школа села Сахнівки, що на Черкащині, стала своєрідною «педагогічною меккою» не лише освіти України, але й інших країн світу. Ступінь захаренівської педагогіки називають «педагогікою конкретної мети», яка ставиться перед шкільним колективом, спрямовує його діяльність і об’єднує зусилля всіх у її досягненні.

Народився Олександр Антонович 2 лютого 1937 р. в місті Кам’янка Черкаської області. З 1959 року, після закінчення Черкаського педагогічного інституту, працював учителем фізики і математики, а з грудня 1966 року – директором Сахнівської середньої загальноосвітньої школи Корсунь-Шевченківського району.

У 1964 р. отримав звання «Відмінник народної освіти України», а в 1969 р. – «Відмінник освіти СРСР», 1974 р. – «Заслужений вчитель України», 1983 р. – «Народний вчитель СРСР».

У 1989 р. Захаренко О.А. був обраний членом-кореспондентом АПН СРСР, у 1993 р. – дійсним членом АПН України, у 1996 р. – іноземним членом Російської академії освіти.

Мав прекрасну сім’ю і люблячу дружину Віру Петрівну, інститутську однокурсницю, вчительку математики, вірного друга і порадника та двох синів Сергія та Владислава.

Помер 30 квітня 2002 року. Похований на сільському кладовищі в Сахнівці.

Трудова діяльність О. Захаренка впродовж 39 років була пов’язана з Сахнівською школою. За цей час непримітну сільську школу він підніс до рівня широко відомого навчального закладу в Україні, а сам виріс до педагога – академіка.

За роки директорства О. Захаренка Сахнівська сільська школа перетворилась в унікальний навчальний заклад. Він з перших своїх кроків на освітянській ниві вважав, що школа – це не просто споруда, не приміщення і навіть не класи з модерновим обладнанням і комп’ютерами. Це, передусім, – храм знань, високої моралі і необмеженої творчості вчителів та їх вихованців. В Сахнівській школі були створені всі умови для високоефективного навчального процесу і оволодіння знаннями. О.А. Захаренко навчав дітей не лише читати і писати, а й думати і мріяти, втілювати ці мрії в життя, досягати поставленої мети. При цьому він завжди бачив в кожному учневі особистість і керувався в педагогічній діяльності заповітами пращурів: «Якщо не можеш нічого дати – дай волю, якщо не можеш нічим допомогти – не заважай». Саме волю створювати мрії давав педагог своїм учням. Традиції, започатковані в ті 60-70 роки продовжують своє життя і в сьогоденні Сахнівської школи. В основі педагогіки О.А. Захаренка лежить геометричний принцип – «принцип трикутника»: в основі роботи школи повинно бути три кути: «дитина» – «батьки» – «вчитель».

На Христинівщині педагогічні ідеї творчої спадщини О.А. Захаренка впроваджуються в життя Угловатського навчально-виховного комплексу.

– Колектив нашого навчального закладу йшов до Олександра Антоновича Захаренка довго, – поділилася заступник директора з виховної роботи Угловатського НВК Гончар Валентина Миколаївна. – Початок близького знайомства поклала поїздка до Сахнівки 6 років тому. Коли вперше вчителі нашої школи переступили поріг Сахнівської школи, ознайомилися з їх педагогічним досвідом, стало зрозуміло, що діяльність нашої школи багато в чому перегукується із системою та стилем роботи колективу школи над Россю. І вже п’ятий рік ми працюємо над проектом «Ми – одна родина». Наша школа є особлива, у неї дійсно є своє обличчя. Генератором ідей і задумів є директор школи Жовноватюк Інна Василівна – людина творча, креативна, небайдужа до долі дітей. «Якщо хочеш змінити світ на краще, зберегти його чисту красу, незайману святість – починай це робити із себе не завтра, а сьогодні, з цієї хвилини» – таке є просте і мудре педагогічне кредо вчителів Угловатського НВК. Школа повинна бути справжньою, де немає місця показусі, де кожній дитині затишно і комфортно.

Впроваджують ідеї та педагогічну спадщину О.А. Захаренка і у Верхняцькій школі № 2. Про це розповіла заступник директора з виховної роботи Верхняцької загальноосвітньої школи № 2 Наталя Виговська, детально зупинившись на актуальних проблемах створення гуманістично спрямованого середовища в сучасному навчальному закладі в контексті ідей Захаренка.

Своїми спогадами про видатного педагога поділилася Ольга Дем’янівна Жалдак, яка була другом, колегою та соратником О.А. Захаренка.

Також присутні могли ознайомитися і з книжковою виставкою.

Хотілося б, щоб ця зустріч не пройшла для педагогів марно і хоча б частинка того, про що вони дізналися на цих педагогічних читаннях, була втілена і в інших школах. Щоб досвід кращих педагогів не забувався, а їхні ідеї жили і захоплювали серця, що прагнуть доброти, справедливості.


Педагогічні читання. Христинівка

Педагогічні читання. Христинівка

Педагогічні читання. Христинівка

Педагогічні читання. Христинівка

Педагогічні читання. Христинівка

Педагогічні читання. Христинівка

Педагогічні читання. Христинівка

Педагогічні читання. Христинівка

Педагогічні читання. Христинівка

Підготував Олександр Неситов
Категорія: Новини міста | Переглядів: 5148 | Додав: Адмін | Теги: освіта, педагогіка, школа, Захаренко | Рейтинг: 0.0/0

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter Система Orphus


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  Средняя длина члена мужчины, по данным одной из статистических организаций, составила 15 сантиметров, а по сообщениям другой - 25 сантиметров. Разброс в результатах возник, по-видимому, из-за разницы в методиках, одни проводили замеры, а другие только опрос.

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018