Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Реклама
Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте! E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com nesytov@i.ua Тел.: 063-810-54-36 096-03-777-88 (газета "Христинівська сорока") Конфіденційність гарантується. За цікаві повідомлення - невелика винагорода. Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!
Більше сотні христинівчан проходили військову службу в Афганістані. Четверо наших земляків повернулися до рідної домівки в цинкових гробах. Сьогодні багато говорять про те, що та війна була непотрібною, певною мірою принижуючи цим подвиг тисяч наших співвітчизників героїв-афганців. Значення цієї війни згодом остаточно оцінить історія, а сьогодні ми зустрілися з нашим земляком – Зарвою Олександром Васильовичем, який покинув Афганістан в числі останніх в 1989 році. Він поділився своїми спогадами про службу в Афганістані.
– Восени 1987 року мене призвали в армію на призовний пункт в м. Черкасах. З усього набору нас відібрали 15 чоловік і зачинили в окремому кабінеті. Хлопці розповідали, що якщо ми потім потрапимо в Ташкент, то точно будемо служити в Афганістані. Ми ще в Черкасах здогадалися, що, швидше за все, нас чекає Афган. До Києва доїхали поїздом. Звідти літаком – в Ташкент, де і пройшли курс молодого бійця. Потім «учебка» в Білорусії. Ганяли добре. Командир взводу і командир батальйону стверджували, що це нам стане у пригоді. Восени знову потрапили до Ташкенту і далі – в Афганістан.
Спочатку навіть не вірилось, але так було лише до першого обстрілу. Потрапив служити на «точку» (блок-пост). Нас там було три чоловіки і перед нами стояло завдання в разі нападу втримати оборону протягом 25-30 хвилин, затримуючи ворога. Такі точки стояли навколо долини на відстані 1-1,5 км одна від одної.
Спека влітку – 48-52 С° в тіні, взимку – 27 С°. Але вночі від холоду нічого не рятувало. Температура опускалася до 1-2 С°, та ще й – волога. Але одягатися дозволялося у що кому подобається. Головне, щоб було зручно.
Продукти ми отримували раз на місяць – концентрати, консерви, все в банках. Навіть картопля і та уже була зварена і законсервована в банках. Святом було, коли завозили печиво та згущене молоко – робили торт.
Афганці на кожне наше свято готували подарунки – обов’язково обстрілювали. Наші також щоночі обстрілювали всі можливі напрямки, з яких можна було чекати нападу. Та в серпні 1988 року душманам вдалося підірвати артилерійський склад, на якому було 48 вагонів різних боєприпасів. Половина гарнізону вигоріла. Дуже багато загиблих і поранених.
Нерідко виникали хвороби. Якихось особливих медикаментів у нас не було. Від стрептодермії, наприклад, лікувалися кремом від бриття. В періоди найбільшої спеки госпіталі були практично повністю заповнені – тиф, гепатит, яким перехворів майже кожен, навіть траплялися поодинокі випадки чуми.
Воду можна було пити тільки попередньо обеззаражену хлоркою, спеціальними пігулками, чи прокип’ятивши із верблюжою колючкою.
З місцевим населенням відносини були мирними. Вони з радістю купували гільзи, надзвичайно раділи простій банці тушонки, а взамін купити в них можна було і французькі парфуми, і люрексові хустки, і кросівки, і магнітофони. Вражало, що всі без винятку, навіть п’ятирічні діти, майже досконало знали російську мову. Часто місцеве населення попереджало нас про обстріли, які планувалися.
Але обережним потрібно було бути постійно. Бувало підкидали і подарунки – ручки, годинники, які потім вибухали.
Та найголовніше в Афганістані – це дружба. Якби її не було, якби не підтримували один одного, то й не знаю як би виживали.
Объявление на сайте: "Есть возможность в пределах столицы подъехать в любое (кроме автостоянок) место на ассенизаторе, разбить боковое стекло заказанной Вами машины, и слить в салон через трубу 200 литров дерьма, откаченного из канализации. Вся работа 2-3 минуты (проверенно). Стоимость- 1500$. После процедуры машина восстановлению не подлежит."
Погода
Співпраця
До уваги керівників підприємств, установ та організацій! Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту. Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)
Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
HTML-код
BB-код
HTML-код
BB-код
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора. Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.