Субота, 24.03.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини сайту [17]
Новини міста [455]
Новини району [106]
Кримінальні новини [148]
ДАІ інформує [24]
Наші інтерв'ю [46]
Увага! Розшук! [4]
Оголошення. Реклама [42]
МНС інформує [43]
Наші опитування [20]
Держрибохорона інформує [8]
Запитуйте - відповідаємо [13]
Податкова інформує [580]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол
Фотоприкол

Календар

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Наше опитування
Чи хотіли б Ви допомогти сайту фінансово?
Всього відповідей: 102

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » 2011 » Березень » 18 » Начальник відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у Христинівському районі Ігорь Дядюк відповів на актуальні питання оподаткування

20:50
Начальник відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у Христинівському районі Ігорь Дядюк відповів на актуальні питання оподаткування
1. Чи підлягає оподаткуванню дохід, отриманий від продажу автомобіля?

Враховуючи те, що з 1 січня по 01 травня ц.р. проходить кампанія декларування доходів громадян, отриманих в 2010 році, це питання стає все більш актуальним.

У разі отримання доходу від продажу рухомого майна в 2010 році оподаткування здійснюється за ставками, визначеними Законом України від 22.05.2003р. №889 «Про податок з доходів фізичних осіб». Виходячи з цього, дохід платника податків від продажу об'єкту рухомого майна протягом 2010 року підлягає оподаткуванню за ставкою у розмірі 15% і як виняток 1%, у разі продажу легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року за умови сплати держмита до бюджету або сум плати нотаріусу за нотаріальне посвідчення відповідного договору до такого посвідчення.

2. Частіше громадяни самі не займаються продажем автомобіля, а звертаються в спеціалізовані фірми?

Громадяни, як правило, здійснюють продаж автомобіля через посередницькі фірми, які є юридичними особами. Враховуючи, що ці суб'єкти господарювання є податковими агентами, які зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податків, то фізичній особі при такому продажу подавати декларацію про доходи немає необхідності. Також немає необхідності подавати декларацію, якщо угода з відчуження автомобіля була проведена через нотаріуса, оскільки він є податковим агентом і платник податків до нотаріального оформлення договору зобов'язаний сплатити податок на доходи.

Багато громадян автотранспорт реалізовують самостійно без посередників (знімаючи з реєстрації для продажу автомобілі в органах Державтоінспекції), в цьому випадку громадянин, що продав свій автомобіль, зобов'язаний подати декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем проживання до 1 травня року, наступного за роком в якому відбувся продаж.

3. Яким чином податкові органи дізнаються про продаж автомобіля?

Органи державної податкової служби в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснюють моніторинг отриманих фізичними особами доходів. Взаємодіють з органами Державтоінспекції, отримують інформацію від нотаріусів по укладених операціях купівлі-продажу рухомого майна.

У разі виявлення доходів податковими органами, громадянам відправляють запрошення з нагадуванням про необхідність прийти до податкового органу та задекларувати суму отриманого доходу.

На жаль, деякі громадяни намагаються приховати реальну вартість проданого автомобіля. Хочу відзначити, що відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97р. № 400/97-ВР при реєстрації легкового автомобіля, на яке громадянин придбав право власності, його власник платить збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3 % вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торгівельної організації, довідки органів митної служби, акту експертної оцінки вартості автомобіля, або інших документів, які підтверджують вартість. Дані документи надаються при реєстрації автомобіля, тому податкові органи можуть відстежити реальну вартість автомобіля при постановці його на облік новим власником.

4. Скажіть, а чи є якісь зміни в оподаткуванні даного виду доходу, у зв'язку з ухваленням Податкового кодексу?

З 01.01.2011 року набув чинності Податковий кодекс України, згідно з яким змінився порядок оподаткування та ставки податку, також Податковим кодексом чітко визначена база оподаткування.

Так, ставка податку на доходи фізичних осіб від продажу рухомого майна з 01.01.11р. складає 5% від ціни, вказаної в договорі купівлі – продажу, але не нижче за оцінну вартість такого об'єкту та не менше 25% вартості такого ж нового об'єкту рухомого майна.

Як бачимо ставка податку зменшена в 3 рази, складає 5%, замість передбачених раніше 15%.

Якщо дохід від аналогічної операції одержує нерезидент, то податок на доходи складає 15% і 17% залежно від суми одержаного доходу (з суми доходу, що перевищує 10 мінімальних заробітних плат ставка податку складає 17%, в 2011 році - 9410 грн.).

Податковим кодексом передбачено, що якщо продаж легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера проводиться не частіше одного разу протягом звітного податкового року, дохід оподатковується по ставці 1%, якщо частіше, то ставка податку 5%.

Платник податків самостійно визначатиме суму податку та сплачуватиме її до бюджету до оформлення операції договору купівлі-продажу. Операції по відчуженню рухомого майна оформляються тільки за наявності документа про сплату податку на доходи фізичних осіб.

На завершення, хочеться відзначити, що в Криму податок на доходи фізичних осіб є основним при наповненні місцевих бюджетів, а фінансування з місцевих бюджетів направлено, в першу чергу, на розвиток та підтримку соціальної сфери: роботу лікарень, шкіл, дитячих садків. Це повинен розуміти кожний громадянин, і знати що від сплачених їм податків залежить розвиток соціальної сфери в його районі.

Коли декларацію можна не подавати?

Фізична особа – платник податків звільняється від обов’язку подавати декларацію, якщо протягом року вона отримувала оподатковувані доходи виключно від податкових агентів.

Відповідно до п.18.4 ст.18 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.03 р. № 889-IV  зі змінами та доповненнями декларація не подається незалежно від видів та сум отриманих доходів, якщо платник податку:
- перебуває під арештом або є затриманим чи засудженим до позбавлення волі, перебуває у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебуває у розшуку станом на кінець 2010 року;
- перебуває на строковій військовій службі станом на кінець 2010 року;
- є неповнолітньою або недієздатною особою і при цьому перебуває на повному утриманні інших осіб та/або держави станом на кінець 2010 року.

Крім того, якщо протягом 2010 року платник податків отримав дохід у вигляді спадщини (подарунка), який згідно із Законом оподатковується за нульовою ставкою, він не зобов’язаний включати вартість такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за умови відсутності інших підстав для подання декларації. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Питання декларування фізичними особами майнового стану та доходів» від 26.03.08 р. № 527-р обов’язок платника податків з подання річної декларації в такому разі вважається виконаним.


ДПІ у Христинівському районі
Категорія: Податкова інформує | Переглядів: 1703 | Додав: Адмін | Теги: Продаж, запитання, податкова, автомобіль, декларація, податок | Рейтинг: 0.0/0

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter Система Orphus


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  У нас на работе поменялся админ. Мужчину Сашу сменила женщина с аналогичным именем.
  Пишу письмо: "Уважаемый Александр,..."
  Ответ начался гениальной фразой: "Теперь уже Александра..."

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018