Середа, 25.04.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини сайту [17]
Новини міста [455]
Новини району [106]
Кримінальні новини [148]
ДАІ інформує [24]
Наші інтерв'ю [46]
Увага! Розшук! [4]
Оголошення. Реклама [42]
МНС інформує [43]
Наші опитування [20]
Держрибохорона інформує [8]
Запитуйте - відповідаємо [13]
Податкова інформує [580]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол
Фотоприкол

Календар

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Наше опитування
Чи потрібен у Христинівці Інтернет-магазин?
Всього відповідей: 94

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » 2011 » Лютий » 19 » Головне – вчасно відреагувати, щоб не стало запізно

14:02
Головне – вчасно відреагувати, щоб не стало запізно
Надія Петрівна АдаменкоПідліткова злочинність – трагічне явище сучасності, яке викликає у нас лише біль і сум за дітьми із змарнованим дитинством і юністю.

Неповнолітнього злочинця можна покарати, набагато тяжче – попередити причини і наслідки його поведінки. Для цього недостатньо бути психологом чи педагогом. Насамперед, треба любити дітей і боротись не з ними, а з тим, що змушує їх скоювати протиправні дії та аморальні вчинки.

Найбільш поширеними злочинами серед неповнолітніх є крадіжки індивідуального і державного майна. Найчастіше викрадають гроші і мобільні телефони, хоча, буває, і набагато дорожчі речі – автомобілі. При цьому правопорушники часто використовують силу: вступають у бійку, заподіюють тілесні ушкодження. Неприємне здивування викликає те, що фізичним насильством не гребують і дівчата, які теж почали скоювати злочини. Варто також зазначити, що більшість злочинів були скоєні неповнолітніми у стані алкогольного сп’яніння.

Психологи стверджують, що психіка українських дітей зазнала за останнє десятиріччя незворотних змін: вони нічого не бояться, нічого не цінують, ні в що не вірять. Вони стають дедалі жорстокішими, а їхні злочини – моторошнішими.

Власне, неповнолітніх злочинців виховали час і обставини. Але їх можна перевиховати, якщо вони потрапляють у нормальне середовище. Більшість дітей-правопорушників – вихідці з неблагополучних сімей, діти, які формально позбавлені батьківського піклування, виховуються в інтернатних закладах, де стосунки між дітьми дуже конфліктні, а середовище загалом – вкрай несприятливе. Діти здатні виправитись лише при створенні для них належних умов.

Багато роботи в напрямку протидії підлітковій злочинності та наркоманії проводить служба в справах дітей Христинівської райдержадміністрації. Минулого тижня ми зустрілися і поспілкувалися з начальником служби в справах дітей Надією Петрівною Адаменко.

– Що ж є причиною підліткової злочинності?

– Причиною підліткової злочинності найчастіше є неналежний догляд за дітьми батьків або їхня відсутність. Загальне зниження рівня життя, неблагополуччя сімей, які з втратою прибутку втрачають і моральні цінності, відсутність нормальних побутових умов – все це призводить до того, що діти, прагнучи жити так, як усі, намагаються досягти цього шляхом крадіжок та інших злочинів. Крім того, згубний вплив на неповнолітніх справляє телебачення, що пропагує насильство і життя заради власного задоволення.

На даний час службою у справах дітей обліковуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, проживання дітей у неблагополучних сім’ях, діти, які систематично самовільно залишають місце постійного проживання, діти, відносно яких скоєне фізичне, психологічне, сексуальне або економічне насилля в сім’ї.

Відповідно до ст.4 розділу II Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» служба у справах дітей має право проводити роботу серед дітей з метою запобігання правопорушенням. Дане право служба у справах дітей реалізовує через проведення рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Канікули», по перевірці торгових точок на предмет продажі неповнолітнім спиртних та тютюнових виробів, під час яких обстежуються місця збору неповнолітніх та вживаються заходи щодо недопущення негативних проявів серед підлітків, проводиться обстеження неблагополучних сімей.

– Скільки зареєстровано неблагополучних сімей в нашому районі та яка робота проводиться?

– У районі проживає 6 тисяч 732 неповнолітніх, 151 неповнолітня дитина проживає в 53 неблагополучних сім’ях.

Протягом 2010 року службою у справах дітей спільно з КМСД Христинівського РВ ГУМВС проведено 52 рейди з них 35 по неблагополучних сім’ях та 17 рейдів по ринках міста, барах, дискотеках. В ході проведення рейдів виявлено 25 учнів, які самовільно залишили навчальні заклади у навчальний період. Обстежено 53 неблагополучні сім’ї, в яких проживає 151 дитина, вилучено та влаштовано в притулок 24 дітей, в лікарню 2, із них повернено в сім’ю 13, влаштовано до прийомних сімей 4, 2 усиновлено.

Досить популярним є гасло: «Дитину – в родину!». Та буває дітей повертають в так звані сім’ї не беручи до уваги, що проблема саме в батьках. Повірте, нерідко для дитини буде значно краще забрати її від таких батьків. І варто дуже суворо карати тих батьків, яким не потрібні власні діти. Бо вони вважають, що ось вони народили, а всі інші мають виховувати. Так створюється прошарок соціальних сиріт, які не потрібні своїм батькам, а держава не в змозі повністю взяти на себе їхнє виховання.

Ці діти шукають контакту з батьками, але часто такий контакт встановити не можуть. Вищезгадані батьки ніколи по-справжньому не цікавилися, як у дитини справи в школі, з ким вона дружить, чим займається. Дитина замикається в собі, бо не може прийти та поділитися наболілим з людьми, які мали би бути найближчими у світі. Велику роль відіграє й неуважність учителів, які можуть не помітити девіантної поведінки завчасно. Дитина шукає порозуміння на вулиці. Та нічого крім люті, болю та ненависті там не знаходить. Згодом все це може призвести до скоєння злочину.

– Наскільки мені відомо, служба також виявляє і факти продажу неповнолітнім цигарок та алкогольних напоїв?

– Так. Службою у справах дітей спільно з кримінальною міліцією здійснено ряд рейдів по торгових точках міста та району на предмет продажу алкогольних напоїв та цигарок неповнолітнім, КМСД складено 7 протоколів незаконного продажу спиртних напоїв та цигарок.

Відвідуються дискотеки в селах району. Прикро відмітити те, що перед дискотекою неповнолітні пригублюють спиртне в барах сіл, а вже потім йдуть розважатись на дискотеках. Сільським головам неодноразово наголошувалось на відсутність в барах, магазинах вивісок з випискою із Закону України про заборону продажу спиртних та тютюнових виробів дітям, яким не виповнилося 18 років та час роботи дискотек не повинен бути довший ніж до 22 години. Так в ході перевірки встановлено, що в барах сіл Углуватка, Велика Севастянівка, Кузьмина Гребля, Ягубець відсутні вивіски про заборону продажу спиртних та тютюнових виробів. Та навіть і там, де вони є, продавці все-одно часто порушують дану заборону. В с. Христинівка і Кузьмина Гребля дискотеки працювали навіть після 24 години. Потрібно звернути увагу сільським головам сіл Пеніжково, Христинівка, Ліщинівка, Углуватка, Орадівка, Ягубець на масове скупчення дітей у вечірній час біля барів та провести відповідну роботу з власниками і продавцями даних закладів про заборону продажу неповнолітнім слабоалкогольних, спиртних та тютюнових виробів. Так як при проведенні рейдів неодноразово в названих населених пунктах були виявлені неповнолітні, які вживали пиво, слабоалкогольні напої та курили цигарки.

В загальноосвітніх закладах району потрібно посилити роботу з батьками про перебування їхніх дітей за межами дому у вечірній час. Закон передбачає, що неповнолітні діти можуть бути поза домом до 22 години. Адміністрацією шкіл, класними керівниками, громадськістю сіл також повинні здійснюватися рейди на місцеві дискотеки та зборища неповнолітніх. Велику роль відіграє те, чи вчасно вдається «смикнути» дитину, яка стала на хибний шлях. Часто достатньо скласти на неї адмінпротокол, коли вона просто випила пляшку пива. Для дорослого то маячня, а для дитини – дуже багато. Повірте: більшість дітей після першого ж протоколу більше ніколи нічого поганого не вчинять.

– Окрім неблагополучних сімей служба піклується ще й про дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Розкажіть детальніше про цю ланку роботи.

– На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 125 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 20 дітей-сиріт (біологічні сироти) та 105 дітей, позбавлених батьківського піклування (соціальні сироти). Сімейними формами виховання охоплено 84 % дітей від загальної кількості посиротілих (при обласному 78%), під опікою, піклуванням перебуває 82 дитини, у ПС та ДБСТ виховуються 23 дітей. Протягом 2010 року статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування набуло 11 осіб, в порівняні з 2009 роком це у 2,5 рази менше (2009 рік – 26 дітей). На території Христинівського району проживає 85 дітей під опікою та піклуванням, функціонує 10 прийомних сімей в них виховується 16 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2010 року усиновлено 2 малолітніх дітей (одне з яких відмовне), передано під опіку 6 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Створено 2 прийомні сім’ї в які влаштовано на виховання та спільне проживання 4 дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі діти, які перебувають під опікою, піклуванням та в прийомних сім’ях постійно відвідують навчальні заклади та дошкільні навчальні заклади, безкоштовно забезпечені підручниками та гарячими обідами в загальноосвітніх школах.

Прийомні батьки, опікуни, піклувальники забезпечують дітей всім необхідним шкільним приладдям, змінним та сезонним одягом. Соціальні виплати дітям під опікою, піклуванням та державна соціальна допомога на прийомних дітей та дітей-вихованців, грошове забезпечення прийомним батькам виплачується вчасно. Утримання дітей під опікою, піклуванням та в прийомних сім’ях знаходиться на постійному контролі не тільки в службі у справах дітей, а й у відділі освіти, РЦСССДМ, управлінні праці та соціального захисту населення, Христинівському РВ УМВС, відділі охорони здоров’я. Жодних нарікань з боку названих служб щодо незадовільного проживання дітей в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях не було. Службою у справах дітей постійно перевіряється стан утримання усиновлених дітей згідно норм чинного законодавства.

* * *

Зважаючи на те, що сучасну сім’ю поставлено в досить жорсткі умови виживання, проблема сімейного благополуччя на сьогоднішній день є вкрай актуальною. У дитинстві, як відомо, формується уявлення про спосіб життя. Воно складається поступово, але зате з роками стає настільки стійким, що переробити, змінити його практично неможливо. Припустимо, дитину в (будинку) сім’ї жорстоко б’ють. Він тікає з дому і таким чином рятується від чергових побоїв. Підсвідомість відразу ж це відрізняє: це добре. Або, батьки все пропивають і в домі немає навіть кірки хліба, а на вулиці можна поцупити або виклянчити їжу. Дитяча підсвідомість знову фіксує позитивну емоцію. Те ж відбувається в школі. Дитина відстаючи, не засвоює матеріал, над ним сміються – це боляче. Зате в своєму середовищі, в підвалі, на горищі, він король, користується авторитетом. Словом, долі маленьких правопорушників – це історії про те, як діти не змогли впоратися зі своїми життєвими проблемами і знайшли так би мовити, обхідні шляхи. У будь-якому випадку спочатку вина лежить на батьках, адже це вони або не бажали допомогти сину чи доньці подолати виниклі труднощі, або своєю поведінкою самі створили нестерпні умови для дитини. Частина таких дітей потрапляє до притулку – з вулиці, хворі, практично всі без винятку педагогічно запущені, у них обмежений словниковий запас, тому що з ними ніхто не займався. Серед дванадцяти-тринадцятилітніх нерідко зустрічаються токсикомани та наркомани, вони вже регулярно вживають алкогольні напої, курять.

І ці діти вже знають про життя більше, ніж дорослі. Занадто багато їм довелося пережити й випробувати. Але потрапивши в нормальне середовище дитина ще може перевиховатись. Головне, не запізнитися та вчасно врятувати таку дитину.


Спілкувався Олександр Неситов
Категорія: Наші інтерв'ю | Переглядів: 1346 | Додав: Адмін | Теги: злочин, підліток, Злочинність, дитина | Рейтинг: 0.0/0

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter Система Orphus


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  - Меня уволили из книжного магазина.
  - За что??
  - Я переставил все библии в раздел "Фантастика".

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018