Середа, 21.03.2018
Вітаю Вас Гість | RSS
На наш сайт можна потрапити за зручними адресами: http://kh.ck.ua та http://promisto.net

Провінційне містечко Христинівка - вільний, незалежний, незаангажований сайт. Всі надіслані матеріали публікуються без будь-якої цензури та редагування, звісно ж, якщо вони не суперечать діючому законодавству, нормам моралі та правилам сайту --- Хочеш, щоб твої конкуренти вночі не могли заснути? Замов рекламу в газеті "Христинівська сорока" м. Христинівка, вул. Гагаріна (біля міського телевізора, приміщення НАСК "Оранта") тел.: 063-810-54-36, 096-037-77-88, 098-888-54-56, 095-624-40-40
Меню сайту

Категорії розділу
Новини сайту [17]
Новини міста [455]
Новини району [106]
Кримінальні новини [148]
ДАІ інформує [24]
Наші інтерв'ю [46]
Увага! Розшук! [4]
Оголошення. Реклама [42]
МНС інформує [43]
Наші опитування [20]
Держрибохорона інформує [8]
Запитуйте - відповідаємо [13]
Податкова інформує [580]

Vip-реклама

Тисни на картинку та передплачуй газету "Христинівська сорока" не виходячи з дому
Христинівська сорока


Реклама

Запрошуємо до співпраці
Шановні друзі!
Якщо у Вас є цікава інформація, Вам стало відомо, що десь щось сталося чи тільки має відбутися, почули нові христинівські плітки, або ж Ви переконані, що про щось потрібно написати - повідомляйте!
E-Mail для зв'язку: nesytov@khrystynivka.com
nesytov@i.ua

Тел.: 063-810-54-36
096-03-777-88
(газета "Христинівська сорока")
Конфіденційність гарантується.
За цікаві повідомлення - невелика винагорода.
Пишіть, телефонуйте. Можливо, подарунок чекає саме Вас!

Фотоприкол
Фотоприкол

Календар

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Наше опитування
Чи підтримуєте Ви можливе об'єднання міста та села Христинівка і смт. Верхнячка?
Всього відповідей: 128

Хмарка тегів
парк бібліотека сім'я земля Діти правила гроші спорт футбол банк телефон будинок Умань злочин закон порушення залізниця міліція вода концерт мистецтво церква дослідження лікарня свято війна Перевірка ревізія жінка освіта Кохання чоловік історія випуск весілля змагання виставка конкурс аварія шоу школа медицина випускник пам'ять кримінал Суд пограбування розбій наркотик здоров'я алкоголь хвороба Секс вбивство учень смерть зірка бюджет депутат село КРУ МНС музика труп конопля Травма даі штраф співачка водій ПОЖЕЖА вогонь податкова горілка загибель крадіжка злодій інтернет одруження злочинець підприємець робота бійка фільм книга актор нагородження співак вишивка дтп ліс ставок природа Долінка Дубінка Акція Кіно скандал автомобіль дитина

Головна » 2011 » Квітень » 26 » Чорнобиль не має минулого часу

21:53
Чорнобиль не має минулого часу
26 квітня 1986 року... Саме тоді стався вибух на Чорнобильській АЕС. Щороку в цей день надують про аварію на Чорнобильській атомній станції. Але скільки життів забрав Чорнобиль? Тисячі, мільйони, а, може, значно більше? Скільки часу ще буде нагадувати про себе Чорнобиль?

Тривожні трагічні дзвони лунають над землями України, Росії, Білорусі, вказуючи точну адресу біди – Чорнобиль. Саме там вибухнув атомний реактор, і «мирний» атом приніс таке лихо, якого людство ще не знало. І найстрашніше те, що наслідки чорнобильської трагедії ми будемо відчувати довгі роки, і нащадки не раз пом’януть нас словами гіркими й гнівними.

Страшним лихом для всього українського народу стала та аварія на атомній станції. Це сотні і тисячі хворих і калік; села і міста, які аж «світяться» від радіонуклідів, радіаційний фон у деяких місцях у десятки разів перевищує допустимі норми. Забруднені всі райони, куди тільки сягнула чорна хмара чорнобильського лиха.

Викликають подив та жах ті свідчення, що коли прип’ятським лікарям стало відомо про тяжку радіаційну ситуацію, вони не попередили громадян, зрадили клятві Гіппократа. У ті дні, коли тривали роботи з ліквідації наслідків аварії, коли тисячі людей не шкодували власного здоров’я, з’явилась антигуманна постанова про приховання відомостей щодо масштабів катастрофи. Та і достеменно невідомо, чи ще й зараз все розсекречено. Зокрема, спроби розшукати карту забруднення радіонуклідами Христинівського району так і не увінчалися успіхом – посадовці з одного кабінету перенаправляли в інший, говорили, що там-то й там точно є, бо самі якось таку карту бачили, аж поки коло не замкнулося, дійшовши до того кабінету, з якого і починалися пошуки. А дехто й взагалі стверджував, що такої карти швидше за все не існує. А якщо нас так цікавить радіоактивне забруднення району, то повідомляли, що до переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи належить лише село Синиця.

Але Чорнобиль немає минулого часу і нагадуватиме про себе ще не одному поколінню. Згадаймо, як поступово, по краплині, ми дізнавалися про цю катастрофу. Спершу комуністичне керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про Чорнобильську катастрофу американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація мешканців із заражених районів. У радянські засоби масової інформації повідомлення про подію потрапило тільки 28 квітня. Офіційно інформування почалось із замітки під назвою «От совета министров СССР», де повідомлялось: «На Чернобыльской атомной электростанции произошла авария, поврежден один из атомных реакторов. Принимаются меры по ликвидации последствий аварии. Пострадавшим оказывается помощь. Создана правительственная комиссия». Як ми бачимо, текст спеціально був підібраний таким чином, щоб привертати якомога менше уваги. До того ж ми бачимо термін «аварія», який передбачає відсутність жертв. Лише у березні 1989 в пресі з’явилася перша публікація карти з інформацією про радіоактивне забруднення. Пам’ятаєте, як всі шукали ці газети, передавали їх з рук в руки, вивчали, намагаючись знайти своє місто чи село. У 1990 році невелика замітка про аварію на Чорнобильській АЕС вже з’являється і у нашій місцевій районній газеті.

Хочеться відзначити, що до 1991-го року про катастрофу було вкрай мало згадок, оскільки СРСР не хотів надавати повну та чесну інформацію як своїм громадянам, так і міжнародній спільноті. В той час у радянській пресі згадки про Чорнобильську аварію були виключно як про «неприємність», що не несе за собою великих та страшних наслідків.

Окрім того у публікаціях радянських часів уся відповідальність перекладалась на недолугий персонал, який начебто систематично порушував правила безпеки. На пресу тоді колосальний вплив мала влада. Тому журналісти не могли собі дозволити будь яку критику в її сторону, а, значить, ухилялися від висвітлення істинних причин виходу з ладу 4-го енергоблоку, таких як неправильне проектування самої споруди, помилки ще при будівництві, тиск на персонал з вимогами підвищити виробництво до критичної відмітки.

Та і зараз навряд чи усі причини аварії повністю розкрито. І навіть у випадках, коли журналісти йдуть проти влади, висвітлюють начебто чесно причини – факти інколи перекручуються задля створення так званої «сенсації».

Великий сплеск кількості написаного припадає на грудень 2000 року. Цього року було нарешті припинено діяльність Чорнобильської АЕС – зупинено реактор останнього, 3-го енергоблоку.

Потім певний сплеск можемо спостерігати 2004-го року, коли Європейський банк реконструкції і розвитку оголосив тендер на проектування, будівництво і введення в дію нового саркофага для ЧАЕС.

А останнім часом, коли не відбувається певних, досить важливих для громадськості, подій, пов’язаних із ліквідацією наслідків катастрофи на ЧАЕС, можна було помітити зменшення кількості публікацій з цього приводу. Основна кількість матеріалів припадає на 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або 26 квітня – день Чорнобильської катастрофи. В цьому році таких публікацій трохи побільшало, адже з дня трагедії минає 25 років. Темою таких матеріалів здебільшого є підтримка постраждалих при аварії, їх спогади, розповіді про ліквідаторів. Хоча іноді тут же зачіпають важливі для сучасності питання. Так наприклад проблему попередження повторної аварії, особливо після подій у Японії, звертаються із проханням бути пильними, щоб не допустити повторення подібної катастрофи.

Цього року до цієї сумної дати працівники читального залу районної бібліотеки організували книжкову виставку та провели масовий захід – День пам’яті Чорнобильської катастрофи. До них долучилися і МНС-ники, провівши для школярів Урок мужності та влаштувавши виставку дитячих малюнків.

На цей захід запросили голову громадської організації «Союз Чорнобиль України» в Христинівському районі Івана Семеновича Стародуба, ліквідатора катастрофи, який знаходився в Чорнобилі з 1 травня 1986 року, Василя Володимировича Літвінова та помічника начальника Христинівського РВ УМНС Сергія Олександровича Фещука.

На цій зустрічі з учнями 11-А, 11-Б, 10-В, 10-Г класів Христинівської спеціалізованої школи № 1 імені О.Є. Корнійчука та учнями 10-А і 11-Б класів Христинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 І.С. Стародуб повідомив присутнім про діяльність громадської організації, розповів про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з Христинівського району, та разом із В.В. Літвіновим поділився спогадами про жахливі події 1986 року та про роботу в Чорнобильській зоні. Помічник начальника Христинівського РВ УМНС С.О. Фещук розповів про ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема про пенсіонера МНС Сергія Васильовича Томачука та про заходи, які проводить райвідділ по вшануванню пам’яті ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

Провідний бібліотекар читального залу Н.В. Напній та діти, учні загальноосвітніх шкіл, також розповідали про Чорнобильську трагедію і читали вірші.

Такі зустрічі допомагають дітям через 25 років після Чорнобильської трагедії вчитися на помилках своїх батьків та дідів, щоб не повторювати їх в майбутньому; свято берегти і поважати тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи все людство.

І ця тема лишатиметься актуальною для суспільства, в якому тільки ліквідаторами аварії було близько 600 000 осіб, з них, 286 чоловік є христинівчанами.


Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Бібліотека Христинівка

Олександр Неситов
Категорія: Новини міста | Переглядів: 1529 | Додав: Адмін | Теги: історія, Зустріч, Чорнобиль, бібліотека, вшанування | Рейтинг: 0.0/0

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter Система Orphus


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:

Випадкове оголошення

Пошук

Радіо

VIP-реклама
Ритуал

Інформ-Сервіс
РекламаНове на форумі
 • Христинівський РЕМ (0)
 • www (0)
 • До уваги батьків!! (0)
 • Интернет-магазин одежды Футболка камуфлированная тельняшка (0)
 • Жилье Приморский Феодосия Отдых Аренда жилья Черное море (0)
 • Мужская трикотажная одежда недорого- онлайн интернет магазин (0)
 • ПОИСК ОДНОКЛАССНИКОВ (0)
 • ключи для нод32 на 2013 (0)
 • Планшети (2)
 • Доля, фатум чи випадок життя? (6)

 • Випадковий анекдот
  Известно, что в правильно поставленном вопросе содержится 50% ответа. Но только в русском языке может быть до 100%, например: "Куда нахрен все это девать?"

  Погода  Співпраця
  До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
  Якщо у вас виникає потреба повідомити христинівчанам якусь інформацію, прозвітуватися про проведену роботу чи оприлюднити якісь інші матеріали (окрім реклами), надсилайте їх на E-Mail: admin@khrystynivka.com або через форму "Зв'язок з адміністрацією" і в найкоротші терміни Ваш матеріал з'явиться на сторінках нашого сайту.
  Розміщення БЕЗКОШТОВНЕ (за винятком рекламних матеріалів)

  Друзі сайту
  Педагогічне краєзнавство
  Анекдоти та історії з життя
  ЗАКPortal
  Історія освіти Христинівщини

  Поезiя, проза та життя уманчан

  Христинівчани


  Податкова адміністрація

  Наша кнопка
  Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку на сторінках Вашого сайту чи блогу
  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код


  Провінційне містечко Христинівка

  HTML-код


  BB-код

  Статистика

  счетчик посещений
  Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів
  Определение ТИЦ и PR
  Онлайн всього: 5
  Гостей: 5
  Користувачів: 0

  Використання матерiалiв сайту "Провінційне містечко Христинівка" дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.khrystynivka.com
  Передрук, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що мiстить підпис "Олександр Неситов" у будь-якiй формi суворо забороняється. Дозвіл на публікацію даних матеріалів можна отримати звернувшись безпосередньо до автора.
  Адміністрація сайту може не розділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за розміщені матеріали, коментарі користувачів, за достовірність приватних оголошень, привітань та реклами.
  Copyright "Провінційне містечко" © 2009-2018